Karel Roden i Karel IV. o Velikonocích v České televizi

Ocenění za nejlepší i film i nejlepší scénář od Cen české filmové kritiky si v za rok 2016 odnesl snímek Rodinný film. O Velikonocích jej poprvé budou moci zhlédnout i televizní diváci. Česká televize jim nabídne také přímý přenos oblíbeného benefičního pořadu, který za dobu své existence podpořil už téměř 200 tisíc znevýhodněných dětí, Pomozte dětem. ČT2 připomene lidové zvyklosti, křesťanskou tradici nebo život a dobu Karla IV.

Rodinny_film
Koprodukční snímek České televize Rodinný film začíná v momentě, kdy se manželé v podání Karla Rodena a Vandy Hybnerové vydávají na vysněnou plavbu přes oceán a doma nechávají své nedospělé děti, Jenovéfu Bokovou a Daniela Kadlece. Euforie ze získané svobody bez rodičovského dohledu zmizí ve chvíli, kdy se rodiče podezřele dlouho neozývají. Rodinný film uvidí diváci v neděli 16. 4. od 20.15 hodin na programu ČT1. Těsně před ním, od 20 hodin, se představí také nový díl cyklu GEN natočený režisérem Jiřím Strachem, tentokrát věnovaný Dominiku Dukovi.

Gen
Gen

O den dříve se na ČT1 objeví tradiční velikonoční přímý přenos benefičního večera Pomozte dětem. Letos jím provedou Jolana Voldánová a patronka Pomozte dětem Marie Doležalová. V pořadu se objeví například Ben Cristovao, Marta Jandová nebo Marek Ztracený.
ČT2 na Velikonoce připomene křesťanské i lidové tradice, nabídne premiéru filmu režiséra Otakaro Schmidta Relikvie – tajemství svatých nebo francouzského dokumentu Svatý otec František a Kumbhaméla aneb Mraveniště boží či film. Své místo ale najde o Velikonocích na obrazovce České televize také Karel IV. V premiéře diváci uvidí dobovou rekonstrukci korunovačního obřadu připravenou Univerzitou Karlovou a občanskými spolky živé historie Pražská korunovace Karla IV. a dokumentární film o výstavě Národní galerie Císař Karel IV. 1316–2016, jenž líčí jednotlivé kapitoly ze života Karla IV. historikem Jiřím Fajtem. Vyprávění je propojeno jednak s exponáty obou výstav, ale i s důležitými místy v Praze a Norimberku.

Rodinny film
Velikonoce se promítnou i do programu ČT art. Během svátků se představí mimo jiné koprodučkní snímek oscarového režiséra Wernera Herzoga Jeskyně zapomenutých snů či dokument Turínské plátno, dále premiérový pořad Janková zpívá Janáčka, v němž se světově uznávaná sopranistka vrací ke svým moravským kořenům.

Pomozte dětem
Pomozte dětem

Velikonoce na ČT: výběr z programu
Pátek 14. 4.
ČT2 │14:00 │ Velkopáteční bohoslužba │PŘÍMÝ PŘENOS
ČT2 │18:15 │ Pražská korunovace Karla IV │PREMIÉRA
ČT art │21:15│ Rusalka
ČT1 │21:35│ Všechnopárty│PREMIÉRA

Sobota 15. 4.
ČT2 │ 17:25 │ Karel IV. očima Jiřího Fajta │ PREMIÉRA
ČT1 │ 18:00│ Ferdinandovy zahrady│PREMIÉRA
ČT art │ 20:20 │ West Side Story
ČT1 │ 21:40 │ Pomozte dětem│PŘÍMÝ PŘENOS

Neděle 16. 4.
ČT2 │ 9:30 │ Velikonoční bohoslužba
ČT2 │ 12:20 │ Svatý otec František 1 │ PREMIÉRA
ČT1 │ 20:00 │ GEN – Galerie elity národa: Dominik Duka
ČT1 │ 20:15 │ Rodinný film │ PREMIÉRA
ČT art │ 22:20 │ Jeskyně zapomenutých snů │ PREMIÉRA

Pondělí 17. 4.
ČT2 │ 13:35 │ Svatý otec František 2 │ PREMIÉRA
ČT art │ 20:20 │ Janková zpívá Janáčka │ PREMIÉRA
Čt art │ 22:55 │ Turínské plátno │ PREMIÉRA

Foto: Česká televize


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353