Eurovision Song Contest 2016 opět s účastí České republiky

Téměř 200 miliónů diváků z celého světa každoročně sleduje hudební klání v prestižní evropské soutěži Eurovision Song Contest. I letos, během 61. ročníku, který se koná ve Stockholmu, bude mít Česká republika své zastoupení. Semifinálová kola diváci uvidí v přímém přenosu 10. a 12. května na obrazovkách ČT2, finále odvysílá ČT1 14. května.

A006C013_160304_R6K7-2
Pětičlenná porota společně s Českou televizí letos vybrala zpěvačku Gabrielu Gunčíkovou. „Pro mě je to především velká čest. Tato soutěž má skvělou historii a je to jediný projekt na světě takového rozměru, který se zaměřuje na hudební klání zemí celé Evropy. Je to jako evropský pohár ve sportovních soutěžích, ale tady se jedná o nejlepší píseň a její prezentaci.“
Ze všech došlých písní se nejvíce zalíbila skladba I Stand irsko-švédského tria, které má se psaním skladeb pro Eurovizi bohaté zkušenosti.
Letošní ročník Eurovision Song Contest 2016 se již potřetí v historii koná ve Stockholmu. Gabriela Gunčíková v rámci soutěže poprvé vystoupí 10. května během prvního semifinálového večera, který diváci mohou v přímém přenosu sledovat na obrazovkách ČT2.

Eurovision Song Contest 2016_Renelt_03072016_Q9B1040 copy

Česká volba na Eurovison Song Contest 2016
Jan Potměšil – pověřený kreativní producent Eurovision Song Contest: „Stejně jako loni se na výběru písně i interpreta podílela odborná porota. Z více než čtyřiceti skladeb se do užšího výběru dostaly tři skladby – dvě české a jedna od zahraničních autorů, I Stand, která nakonec ve výběru zvítězila. Jako interpreta jsme zvolili zpěvačku, která má za sebou velkou zkušenost ze zahraničí a především disponuje úžasným hlasovým rozsahem. Gabriela Gunčíková společně s autory hudby dokázala píseň ještě zdokonalit a svým profesionálním přístupem nás přesvědčila, že je tou správnou volbou pro tuto výjimečnou příležitost. Věřím, že nejen Gabriela, ale i celý tvůrčí a realizační tým udělá maximum pro důstojnou reprezentaci České televize a České republiky.

Eurovision Song Contest 2016_Renelt_03072016_Q9B1248_2 copy k
V odborné porotě letos zasedli hudební skladatel a producent Jan Maxián, hudební publicisté Honza Dědek a Jaroslav Špulák, zpěvák a hudebník Michal Kocáb a skladatel a účastník minulého ročníku soutěže Eurovize Václav Noid Bárta. Ten k výběru dodává: „Zpěv Gabriely je impozantní. Píseň zní tak nějak ‚osudově‘ a to je skvělé, taktéž chválím zvukovou stránku. Držím jí palce.“

Eurovision Song Contest 2016_Renelt_03072016_Q9B0859 copy kop

Foto: Česká televize

1920x1080px_osudy_hvezd