Eliška zpívá šansony Edith Piaf a přitom neumí francouzsky ani slovo!

Eliška Lüftnerová v Česko Slovensko má talent dokazuje, že všechno jde, když se chce. A zvládá to dokonce tak dobře, že Jaro Slávik o ní prohlásil, že by měla jít rovnou do finále. Dvacetiletá Eliška se nikdy neučila francouzsky a všechno, co zpívá, má odposlouchané.


„Přehrávám si Edith Piaf stokrát, tisíckrát, dokud to není dokonalé. Ze začátku pro mě bylo náročné vyslovit hlavně francouzské R a ještě teď mám spoustu mezer, ale snažím se. I když do budoucna se asi nevyhnu tomu absolvovat hodiny s rodilým mluvčím, který by mě naučil jazyk skutečně pořádně,“ říká Eliška.


Se zpěvem začala v šesti letech, ale záhy s ním skončila, aby se k němu v šestnácti znovu vrátila. Bavilo ji hodně věcí: zpěv, kreslení, sport, ale pořádně upnout se nedokázala na žádnou. „Hodně dlouho jsem se hledala a přitom poslouchala názory cizích lidí, což jsem neměla. Měla jsem se rozhodovat sama za sebe. Takže teď jsem taková všestranně zaneprázdněná,“ mlží ohledně svého života a své profese. Nyní ovšem zpěvačka šansonů Eliška Lüftnerová postoupila do semifinále Talentu.

Foto: TV Prima