Druhá řada seriálu Znamení koně startuje

Seriál z prostředí koňské farmy a dostihů pokračuje druhou sérií. Na první díly děj navazuje po třech letech. Hlavní hrdinka Klára Horová (Tereza Voříšková) vyměnila kariéru nadějné jezdkyně za starosti o domácnost v roli mladé maminky. Když se při Velké Pardubické zraní kobylka Blue Mystery, Klára si vezme za úkol vrátit na dráhu nejen zraněného koně, ale i sebe, přes všechny překážky, které takové rozhodnutí s sebou nese. Do děje se vrátí většina z postav první řady seriálu, tedy koňáci z farem na Slunečné hoře a na Svatém Hubertu. Objevují se ale i postavy nové. Jednou z nich je například synovec hraběte Schwarze, který přichází s nabídkou koupě vzácného plemeníka Falstaffa. Nepřehlédnutelný je Adam Mlynář, majitel Blue Mystery, ustájené na Slunečné hoře. A v neposlední řadě je to postava Bohdana Drhy, investora, který má v kraji, kde se obě farmy nachází, velké plány. Znamení koně II od pátku 16. ledna, vždy ve 20 hodin na ČT1.


Nových 13 dílů seriálu natáčel režisér Milan Cieslar od září 2013 do června 2014 mimo jiné na závodišti v Pardubicích, v hřebčínu Napajedla, ve Slušovicích, na zámku v Hošticích, v Luhačovicích, v ateliérech ve Zlíně a na dalších místech Zlínského kraje. Nově se v seriálu objeví i Miroslav Donutil v roli tvrdého obchodníka z Prahy. „Chtěl jsem dobré herce, kteří by tváří v tvář těm původním ‚obstáli ‘. Byl jsem rád, že jsem se mohl setkat třeba i s někým, s kým jsem ještě nepracoval, jako byl David Matásek, kterého si vážím. Ale i nové tváře jako Francouz Bowles a další musely dokázat, že mají mě i divákům co nabídnout. Na herce jsem mimořádně náročný,“ komentuje svůj výběr režisér Milan Cieslar.


„Jsem přesvědčený, že i ve druhé řadě se nám podařilo dobře skloubit prostředí dostihového sportu s atraktivní rodinnou podívanou. Divákům nabídneme další osudy obyvatel farmy, lidí, kteří koním zcela propadli a jsou schopni kvůli nim obětovat prakticky všechno,“ říká kreativní producent David Ziegelbauer, v jehož tvůrčí producentské skupině seriál vznikl a dodává: „Každý režisér vám řekne, že natáčení scén se zvířaty je jedna z nejobtížnějších disciplín. A tady těch zvířat bylo opravdu hodně. Možná víc, než hodně. Milan Cieslar se ale úkolu chopil na výbornou a podařilo se mu u diváka vytvořit pocit realistického života jedné z dostihových stájí, kde koně netvoří jen vhodnou seriálovou kulisu, ale jsou jeho kompaktní součástí.“
„Při vzpomínce na seriál Znamení koně si vždycky vybavím svou milovanou Moravu a naprosto profesionální spolupráci se štábem i s většinou hereckých kolegů. Není to seriál, který vzniká v kulisách, a to je na jeho kvalitě znát,“ říká Igor Bareš, představitel koňáka Kaliny. „V civilu člověk od koní nejsem, ačkoli koně mám velmi rád. Má překrásný pohled a zkušení říkají, že svět je z jeho hřbetu nejkrásnější,“ uvedl Oldřich Navrátil, který v seriálu hraje pomocnou sílu na farmě, Jarina Havránka, a dodal: „Můj vztah ke koním je ryze přátelský a vstřícný, ale začíná a končí u podávání jablek či jiných pamlsků. Koně ve mně vzbuzují respekt. A natáčení v jejich blízkosti je moc příjemné a klidné.“ Tereza Voříšková pak ke svému vztahu ke koním říká: „Mám k nim obrovský respekt. Když je ale v okolí pan Zub, můj trenér, tak se cítím bezpečně. A to pak přichází na řadu i ta láska.“ A váže se jí k natáčení nějaká vzpomínka? „Čerstvý vzduch, koně a sranda.“

Znamení koně II
Režisér: Milan Cieslar
Scénář: Roman Kopřivík, Magdaléna Turnovská, Marcela Kopecká, Miroslav Oščatka, Barbora Vlnasová
Hrají: Tereza Voříšková, Vilma Cibulková, Bolek Polívka, Miroslav Donutil, Richard Krajčo, Jan Zadražil, Igor Bareš, Karel Dobrý, Miroslav Vladyka, David Bowles, David Matásek, Valérie Zawadská, Oldřich Navrátil, Vanda Károlyi.
Dramaturgie: Marek Horoščák
Kamera: Ervín Sanders
Vedoucí výroby: Lenka Dušková, Viktor Mayer
Kreativní producent ČT: David Ziegelbauer

O postavách seriálu Znamení koně čtěte na TopVIP.cz již zítra.

Foto: Česká televize