Cesty domů: 191. díl – Poslední velkej případ

Kružík přijde za Valerií domů a snaží se ji přesvědčit, aby se už na oddělení nevracela. Jako manželka vraha nemá důvěru kolegů. Co Valerie udělá? Honza s Vejnarem dostanou hlášení, že nějaký chlap se vloupal do srubu a vzal si jako rukojmí staršího pána. Popis přesně sedí na Marka. Co se stane? Vencl se konečně pochlapí a požádá Evu o ruku. Docent mu jde za svědka. Kde se svatba bude konat? Sledujte stý devadesátý první díl seriálu Cesty domů ve středu 22. května ve 20.15 hodin na Prima family.


Když Valerie zjistila pravdu o Markovi, sesypala se. Všichni si budou myslet, že o vraždách věděla. Že všechny ty ženy umřely kvůli ní. Dan vidí, v jakém je stavu, a domlouvá jí, ať nechodí do práce a dá se dohromady. Nechtěně mu v tom pomůže Kružík, který Valerii přijde informovat o napjaté situaci v práci. Snaží se ji přesvědčit, že bude lepší, když se na oddělení už nevrátí, protože kolegové ji tam nechtějí. Nemá jejich důvěru. Valerie je zničená. Ona to oddělení vybudovala, zaučila doktory, a oni ji teď nechtějí. Co nakonec udělá?


Policie pročesává Hradiště a jeho okolí a hledá Marka. Honza s Vejnarem dostanou hlášení, které je zvedne ze židlí. K sousedům přiběhl malý kluk, že v jejich srubu se schoval chlap s pistolí a vzal si jako rukojmí jeho dědu. Popis přesně sedí na Marka. Vejnar s Honzou ke srubu přijedou a začnou s Markem vyjednávat. Marek chce mluvit především s Valerií. Ta policii vyhoví a ke srubu přijede. V malém klukovi pozná Pavlíka, jehož dědu – pana Horynu před pár lety léčila. Vyjednávání se protahuje a Horyna dostane infarkt. Jak se Marek zachová?


Rudolf přiznal vinu za smrt Lídy, ale ne lítost. Dostal deset let a ani se neodvolal. O vězení zatím naštěstí nemá čas přemýšlet. Doktorka Lipová, šéfka transplantačního týmu, s operací Evy souhlasí. A on se těší, že ho k ní přizve. Čím víc času Rudolf s Lipovou tráví, tím víc s ní flirtuje. A jí to vůbec nevadí, naopak. Zatímco Bára s úsměvem sleduje, jak docentovi jiskří oči, Vendy je naštvaná. Táta je jednou nohou v kriminále – a ještě flirtuje?


Vencl nechtěně zkazí výlet malému Marečkovi. Zapomněl do školky přinést Evin písemný souhlas. Tato událost ho rozladí. Kluk mu říká tati a má ho rád, ale co by s ním bylo, kdyby Eva operaci nedejbože nepřežila? Vencl se tedy pochlapí a konečně požádá Evu o ruku. Nijak romanticky, jak je jeho zvykem, ale Eva je přesto šťastná. A neodradí ji ani svatební řeč, kterou o Venclovi Rudolf přednese. Kde se svatba bude konat? A kdo jim půjde za svědky?

Foto: TV Prima