Cesty domů: 177. díl – Špetka naděje

Pěvecký sbor, který vedla Lída, pořádá koncert na počest její památce. Účastní se ho i Petr Kosík. Usmíří se konečně Petr s Rudolfem? Mladý má pro Honzu zásadní informaci. Podobná vražda, jaké teď policie řeší, se už jednou stala – před více než třiceti lety. Mohlo by jít o stejného pachatele? A jak tento případ souvisí s Mladým? Vendy je naštvaná, že se Rudolf natrvalo stěhuje k Míle a nikomu v rodině to nevadí. Odhodlá se k zoufalému činu. Co prozradí majoru Soudkovi? Sledujte stý sedmdesátý sedmý díl seriálu Cesty domů ve středu 3. dubna ve 20.15 hodin na Prima family.


Renek podá stížnost, že ho Honza zmlátil. Na policii přijde plukovník Mladý, aby Renkovo napadení vyšetřil. Honza mu zalže, ale později zavolá plukovníka zpět a přizná se mu. Jenže Mladého Renek zas až tak moc nezajímá, Honzu kvůli jeho napadení stíhat rozhodně nebude. Potřebuje, aby Honza dál vyšetřoval vraždy manželek policistů. Má pro něj zásadní informaci: podobná vražda se totiž už jednou stala – před více než třiceti lety. A vrah pořád nebyl dopaden. Mohlo by jít o stejného pachatele? A jak tento případ souvisí s plukovníkem Mladým?


Pěvecký sbor, který vedla Lída, by jí rád věnoval vzpomínku prostřednictvím veřejného koncertu. Sejde se na něm celá rodina, a dokonce přijde i Rudolf. A trvá na tom, že tu musí být i Petr Kosík. Koncert je pro Lídu a Lída měla Petra ráda, ať už se stalo cokoliv. Rodina je spokojená, že Rudolf udělal první krok ke smíření s Petrem. Uklidní se konečně vztahy mezi Kosíkovými a Bernátovými?
Rudolf sice přišel na koncert a pak zůstal ve vile na večeři, ale vracet se sem nehodlá. Sbalí si kufry a chce se už natrvalo odstěhovat k Míle. Všichni jsou rádi, že se Rudolf opět postavil na nohy, a neřeší, že mu pomohla právě majorka. Řeší to ale Vendy, která má pocit, že všichni zrazují máminu památku. Vždyť táta ví, co máma kvůli Jírové vytrpěla. Tak jak může být právě u ní? Ale Rudolf je rozhodnutý. Vendy se ve vzteku odhodlá k zoufalému činu. Co prozradí majoru Soudkovi?


Marek se chová naprosto nevyzpytatelně. Jednou Valerii dělá scény, že domů přivedla Beátku, podruhé je z něj vzorný náhradní otec, který se o holčičku skvěle postará. Valerie se nechá ukolébat jeho milým chováním a opět se upíná k možnosti adopce. I za cenu toho, že ublíží Danovi. Se sociální pracovnicí Valerie také mluví o případu své pacientky Marie. Má starost o to, co by bylo s Beátkou, kdyby Marie zemřela. Marek moc dobře ví, že Valerie se na holčičku nezdravě upnula a co se jí honí hlavou. Vezme Beátku do nemocnice za Marií. Co má Marek v plánu?

Foto: TV Prima