Cesty domů: 126. díl – Jenom mě drž

Ivana se rozhodla předvolat Báru v kauze Marcela a obvinit ji ze spoluviny. Podaří se Honzovi Báře nějak pomoct, nebo bude muset Bára k soudu? Alice dostala od Vencla nařízeno operovat Josefa Křečka, se kterým měla kdysi románek. Alice prosí Rudolfa, aby operaci převzal místo ní. Pomůže jí docent? Petr se po další hádce s Pacinou odstěhoval do ordinace. Co bude dál s jejich manželstvím? Dan už nechce kvůli mámě ubližovat jiným lidem. Nechá si proto od psychiatra předepsat léky, které mají potlačit jeho agresivitu. Pomůžou mu?


Dan se vzdal dovolené s Vendy, aby se mohl starat o mámu, která mu snad poprvé v životě dala najevo, že ho potřebuje. Jenže Danovi začíná být jasné, že máma sleduje především své vlastní cíle. A ty se mu přestávají líbit. Už kvůli ní nehodlá nikomu ubližovat. Proto jde za psychiatrem a nechá si napsat léky, které mají potlačit jeho záchvaty agresivity. Jenže Ivana mu je naschvál vyhodí. Dan se začíná dostávat do stresu. Chtěl by zůstat s Vendy a prožívat konečně normální vztah s normální holkou. Je jí vděčný za to, že stojí při něm a snaží se ho přivést na jiné myšlenky. Kéž by se jí tak mohl se vším svěřit. Odhodlá se k tomu? A co by mu Vendy řekla?
Ivana hledá stále nové a nové způsoby jak ničit lidi, kteří mají nějaký vztah k Honzovi a Bernátovým. Když jí dá Dan najevo, že on jí v ničem podobném nehodlá pomáhat, pustí se do pomsty sama a naplno. Tentokrát je na řadě Bára. Ivana ji nechá předvolat v kauze Marcela. Na základě Bářiny dřívější výpovědi ji chce dostat k soudu za spoluvinu. A vypadá to, že se jí to taky podaří. Honza s Vejnarem se snaží vymyslet cokoliv, aby Báře pomohli, ale důkazy bohužel mluví proti ní. Ivana přitvrdí a začne Báru ještě navíc vydírat. Podaří se Honzovi Ivanin útok odrazit? Nebo bude muset Bára opravdu k soudu?


Na operaci na kardiochirurgii se objednal jistý Josef Křeček. Protože jde o prominentního pacienta, Vencl ho přidělí Alici. Ta se naoko vzpírá, Josef už totiž byl kdysi jejím pacientem, s nímž si začala románek. Když Vencl zjistí, jak se věci mají, naschvál Alici nařídí, aby ho operovala. Alice má strach – Křeček je její přítel a ona si navíc moc dobře uvědomuje, že je mizerná doktorka. Zajede proto za Rudolfem do ordinace a prosí ho, aby Křečka operoval on. Rudolf jí ale pomoc odmítne. Právě v ordinaci ji zastihne telefonát, že Josefův stav se zhoršil a on musí okamžitě na sál. Kdo ho nakonec bude operovat?


Pacina už si neví s Petrem rady. Petr sedí, mlčí, nekomunikuje. A pokud ano, hned se pohádají. Po jedné takové hádce se Petr sebere a odstěhuje se do ordinace. Staví se tam za ním Stázka, ale tentokrát ne proto, aby s ním strávila příjemný večer. Vysvětlí mu, že jí lichotí, jak se o ni s Rudolfem přetahují. Ale to je všechno – ona je ze staré školy, nehodlá mu rozbíjet manželství. Když se Rudolf dozví, kde Petr bivakuje, vypraví se za ním. Moc dobře ví, že stačí Petra naštvat, a on hned přestane truchlit. Komu se nakonec povede vytrhnout Petra z letargie? A kdo zazvoní u Paciny? Sledujte stý dvacátý šestý díl seriálu Cesty domů v pondělí 28. května ve 20 hodin na Prima family.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353