Česká 30 – 11. díl: Padouši

Žádný filmový příběh se neobejde bez záporných hrdinů. Spoustu zajímavých padouchů najdeme i v českých filmech a seriálech. A právě padouchy, zloduchy, prevíty a jiné záporáky, z nichž běhá mráz po zádech, ale z nichž se některým také zasmějete, nám představí další, tentokrát lotrovský díl pořadu Česká 30. Moderátor Martin Dejdar si k hodnocení ukázek přizval herce, kteří mají s negativními rolemi své zkušenosti. Jana Synková bravurně ztvárnila tetu Kateřinu v Saturninovi. Davida Suchařípu předurčuje k rolím padouchů jeho zjev. A Jan Přeučil? To je všech záporáků král.


V každém dobrém filmovém příběhu musí být nějaký záporný hrdina. S kým by jinak bojovali ti ostatní, více či méně hodní? Ať jde o romantickou komedii, seriál z lékařského prostředí, pohádku, nebo fantastickou komedii plnou nadsázky. Herci se většinou shodují, že záporné role hrají raději. A pokud je zahrají dobře, diváci na jejich padouchy s láskou vzpomínají a po těch hodných hrdinech ani nevzdechnou. Proto si nenechte ujít unikátní galerii lotrů!


Jan Přeučil je vynikající herec a pedagog, který má na záporné role patent. V jeho filmografii najdeme zásadně negativní úlohy, k nimž ho předurčuje jeho trochu démonický vzhled. Z galerie lotrů ho pobavili například rádci Iks a Ypsilon z pohádky Šíleně smutná princezna, které si zahráli Josef Kemr a Darek Vostřel. Jan Přeučil ve studiu také prozradí, jak na něj reagují lidé na ulici a jestli existuje nějaká záporná role, kterou mu ještě nikdo nenabídl a on by si ji moc rád zahrál.


Herečka a představitelka nejrůznějších zlých a jízlivých žen Jana Synková, dlouholetá členka Studia Ypsilon, se do povědomí diváků zapsala nejvíc dvěma zápornými a zároveň vtipnými rolemi. Jako teta Kateřina v Saturninovi nebo jako psycholožka Kudláková v trilogii Byl jednou jeden polda. Mezi výběrem největších padouchů na ni asi nejvíc zapůsobil Rudolf Hrušínský z filmu Spalovač mrtvol, který je podle ní směsí nadsázky, stylizace a krutého hororu.


Herec a sportovec David Suchařípa se díky svému uhrančivému pohledu skvěle hodí na záporné role. On sám si je pochvaluje a obdivuje v nich i své kolegy. Například Jiřího Lábuse, který pro něj nezapomenutelným způsobem ztvárnil pohádkového čaroděje Rumburaka. Mezi oblíbence Davida Suchařípy patří i Miloš Kopecký, obzvlášť ve filmu Adéla ještě nevečeřela. Herec prý tento film viděl snad patnáctkrát. Také David Suchařípa má vysněnou roli padoucha, kterého by si rád jednou zahrál. Jakou? To prozradí v 11. díle pořadu Česká 30.


Sledujte jedenáctý díl pořadu Česká 30 ve čtvrtek 10. května na Prima family ve 20 hodin.

Foto: TV Prima


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353