Bedekr potřetí, tentokrát z Francie

Ve čtvrtek 22. září od 21:00 hod. uvede ČT2 první díl třetí série cestopisného cyklu Bedekr. Po Německu a Rakousku zamířili Michaela Maurerová s Petrem Rajchertem do Francie. Bedekr »sladké Francie« se tentokrát nedrží pouze zemských metropolí, ale zaměří se i na francouzský venkov.

michaela-maurerova-a-petr-rajchert
„Chtěli jsme po Rakousku pořad ještě více vizuálně posunout a Francie nám svou krajinou a architekturou vyšla vstříc. Natáčeli jsme na překrásných místech, a to jak ve městech, tak i na venkově,“ popisuje režisér Jan Těšitel. „Domnívám se, že třetí řadu našeho cestovatelského magazínu ocení nejen milovníci historie, ale také ti, kteří mají rádi dobré jídlo a víno. Francie je zkrátka velmi přívětivá země, zprostředkovat divákům jen turistické informace by bylo málo,“ říká dramaturgyně Michaela Fialová.
Zemi galského kohouta si pochvalují i oba moderátoři, a to přesto, že natáčení probíhalo v době, kdy byla Francie ochromena několika teroristickými útoky a vyhlášením výjimečného stavu. „Francie žije! A krásně! My jsme na spoustu míst dorazili poté, co se ‚něco‘ stalo. Ale i přesto je tam romanticky, krásně. Když přijedete do Francie, tak vnímáte krásu architektury a přírody, ducha země a její dějiny. Pro tohle všechno stojí za to se tam vypravit,“ říká Petr Rajchert a Michaela Maurerová dodává: „Bedekr 3 bude mít vše, co se pojí s Francií – šarm, napětí, pestrobarevnost a zábava. Bude »magnific«.“

Bedekr II
Zájemci z řad veřejnosti budou mít možnost zhlédnout úvodní dvě epizody dvanáctidílného Bedekru v předpremiéře, a to v pondělí 19. září v 18 hodin. v prostorách kinosálu Francouzského institutu v Praze (Štěpánská 644/35, Praha 1). Po projekci bude následovat beseda s oběma průvodci, tedy Michaelou Maurerovou a Petrem Rajchertem. „Česká televize jako vždy pozorně naslouchá potřebám svých diváků, kteří dychtí po poznání nových míst a krajin. Nabízí zcela nový a neotřelý pohled na cestování po Francii, který – a tím jsem si jistá – překvapí i mé krajany!” říká Isabelle Guisnel, rada pro kulturu a spolupráci Velvyslanectví Francie v ČR a ředitelka Francouzského institutu v Praze.

Foto: Česká televize