Saša Rašilov: Do Růžovky jsem vnikl rychle a hladce

Již sedmou sezónu zahájí po prázdninách nejsledovanější seriál současnosti Ordinace v růžové zahradě 2. Se svými oblíbenými hrdiny se budete na obrazovkách televize Nova setkávat každé úterý a čtvrtek od 20 hodin. A v nové řadě k nim v Kamenici přibude i nová výrazná postava MUDr. Šimona Žáčka, kterého ztvární Saša Rašilov. A právě jemu jsme položili několik otázek.


Jaké byly první měsíce natáčení v Ordinaci?
Do Růžovky jsem vnikl rychle a hladce, vše musí být profesionální a rychlé, jak jen to jde, a to při co nejvyšší »výstupní kvalitě«, protože seriálová konkurence už je poměrně velká, i když Ordinace má své pevné místo a své diváky! Kolegy i štábem jsem byl přijat vlídně, zatím partneřím hlavně se Zlatou Adamovskou, Otou Jirákem, Veronikou Gajerovou a Vlastou Zavřelem, všichni jsou fajn, a i když čas je nabitý, najde se chvíle i na trochu srandy, bez ní to nejde!

Jak byste charakterizoval svou postavu?
Mladý pediatr, přes fyzický handicap plný života a entuziasmu, díky postižení je schopen i určitého sarkasmu a tvrdosti vůči sobě i druhým, větší zranění jsou u něj v oblasti citové, ta ale zkušeně skrývá. Zatím.

Jste kolegou Zlaty Adamovské alias Běly Páleníkové. Jak se vám s ní natáčí?
Je to poprvé, co točím s touto okouzlující ženou a báječnou kolegyní, majitelkou jedněch z nejkrásnějších očí mezi českými herečkami. Velmi oceňuju, že pracuje se zájmem o věc a ne s rutinou, kterou už by si mohla dávno dovolit a nikdo by nic nepoznal.

Prozradíte nám, zda vám scenáristé připravili nějakou lásku?
Neprozradím. Nesmím. Nevím. Tuším, doufám, že ano, ovšem zda půjde o cit a vztah oboustranně naplněný, to je otázka, v těchto věcech je můj Šimon Žáček trochu komplikovaný, jak už jsem říkal.

Na obrazovkách vás diváci uvidí hned po prázdninách, co byste své postavě Šimona Žáčka přál?
Sympatie a zájem diváků, výrazné a dramatické zápletky, taky nějakou hodnou hezkou temperamentní ženu či slečnu (takovou andělskou mrchu, jak praví klasik) a širší dveře do ordinace, abych se tam s tím vozejkem furt tak blbě nemotal.

Zítra přineseme rozhovor s Martinem Zounarem, který hraje v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 MUDr. Bohdana »Bobo« Švarce.

Foto: TV Nova


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353