Radek Saliee: Praotec Čech byl charakter!

Projekt Bez medu to nejde pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana pořádá v sobotu 18. května od 9 hodin 1. ročník podřipského setkání přátel mléka, medu, ryb a zvěře nazvaný Země zaslíbená – Říp 2013. Jedinečná příležitost spojit návštěvu známého symbolu češství – legendární hory Říp – s atraktivním a zábavným programem. V rámci bohatého celodenního programu se bude konat od 15 hodin benefiční koncert, který moderuje Karel Voříšek, za účasti známých osobností. Na Řípu vystoupí Leona Machálková, Heidi Janků, Martin Maxa, Martin France, Kamelie, Martina Balogová, Radek Saliee, Leona Šenková, Jan Bendig, Leona Černá a další. A právě s Radkem Saliee jsme si popovídali.

Byl jste někdy na hoře Říp?
Na Řípu jsem byl poprvé jako malý kluk a asi před deseti lety jsem si návštěvu zopakoval. Jsem rád, že tam letos zavítám i v rámci účinkování na příjemné, určitě i pohodové akci a těším se na výšlap.

Co si myslíte o praotci Čechovi a vybral pro naši republiku dobré místo??
Praotec Čech byl charakter, když odvedl lid z místa války a bojů, aby mu zajistil klid a pohodu. Vybral to nejlepší místo, které mohl… kopce, roviny, louky, lesy, rybníky plné ryb, říčky, zvěř… Kouzelné místo.

Jste hrdý na to, že jste Čech?
Jsem hrdý na cokoli, co jsem… tedy i Čech.

Jaká je podle vás největší přednost Čechů?
Stále myslím, že ve spoustě lidí převládá dobrosrdečnost. Často se s ní setkávám a někdy mě až překvapí, jak dobrosrdeční k sobě bývají i lidé si neznámí. Setkávám se s ochotou pomáhat druhým.

A naopak největší negativní vlastnost?
Myslím, že závist… úspěšným se málokdy přeje a to bychom mohli změnit. Někdy koukáme do talíře druhým a soudíme to, co jedí. Tedy – přej a bude ti přáno.

Proč jste se rozhodl podpořit právě akci Říp 2013?
V první řadě je to podpora Podřipské nemocnice, neboť část výtěžku ze vstupenek je věnována dětskému oddělení… Navíc akce plná atrakcí, trhů, jídla a tradic jistě přiláká spoustu milých lidí, pro které bude radost zpívat.

Kam se chystáte na dovolenou?
Miluji moře a slunce, letos tedy opět zavítám na mé oblíbené »dovolenkové« místo u Saint Tropez ve Francii… Byl jsem na několika místech různých zemí, ale francouzské Saint Tropez mi přirostlo k srdci. Těší mě se tam vracet, navštěvovat stejná místa, která se postupem času různě mění. Čechy rád projíždím během prodloužených víkendů.

Co všechno připravujete pro své fanoušky do konce roku?
Doufám, že se podaří získat nové prostory pro kabaret Srdce a kámen, ve kterém jsem působil od roku 1996.. Od toho se bude odvíjet pravidelné účinkování na prknech.

Země zaslíbená – Říp 2013
Projekt Bez medu to nejde pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana pořádá v sobotu 18. května od 9 hodin 1. ročník podřipského setkání přátel mléka, medu, ryb a zvěře nazvaný Země zaslíbená – Říp 2013. Jedinečná příležitost spojit návštěvu známého symbolu češství – legendární hory Říp – s atraktivním a zábavným programem. Přátele mléka, medu, ryb a zvěře spojil slavný výrok praotce Čecha: »To je ona, země zaslíbená – mlékem, medem a zvěří oplývající«, k zorganizování velké multi-zábavné akce. Včelaři, myslivci, rybáři a producenti mléka zde prostřednictvím svých organizací připravili pro návštěvníky celodenní program složený z koncertů, zábavných sportovních i vědomostních soutěží, pouťových atrakcí a certifikovaného výstupu na vrchol Řípu. Ve stáncích najdete produkty pořadatelských organizací – včelí produkty, zvěř, ryby a mléčné výrobky.
V rámci bohatého celodenního programu, který organizuje agentura Martin Production se bude od 15 hodin konat benefiční koncert za účasti známých osobností. Benefiční koncert se uskuteční pod záštitou 1. náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka a radní Ústeckého kraje Jitky Sachetové. Na Řípu vystoupí Leona Machálková, Heidi Janků (na snímku), Martin Maxa, Martin France, Kamelie, Martina Balogová, Leona Šenková, Jan Bendig, Leona Černá, Pavlína Senič, muzikál Kapka medu pro Verunku, skupina Angels, Top Revival a další. Koncert moderuje Karel Voříšek.
V České republice žije přibližně 6450 mužů s krásným příjmením Čech. Kde jinde by se měli Čechové potkat nežli na hoře Říp, kde podle legendy stanul i jejich nejznámější jmenovec – Praotec Čech. Podaří-li se 18. května 2013 v době od 10 do 13 hodin zaregistrovat na vrcholu hory Říp minimálně desetinu všech Čechů, vytvoříme zápis do České knihy rekordů.
Vstupenky na celodenní akci stojí 80 korun a pro děti 50 korun, přičemž koncert už je v ceně vstupenky. Z každé prodané vstupenky bude věnováno 10 korun pro dětské a lůžkové oddělení Podřipské nemocnice v Roudnici nad Labem. Pořadatelé se budou snažit z této akce vytvořit každoroční tradici.

Více informací na webu: www.zemezaslibena.cz

Foto: www.martinproduction.eu


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353