Pražský výběr: Kdo nás chce vidět v akci, má letos ještě šanci!

Návrat rockové legendy Pražský výběr patřil k výrazným hudebním událostem loňského roku. Vždyť se na koncertech sešli v sestavě z dob největší slávy se zpěvákem a klávesistou Michaelem Kocábem, kytaristou Michalem Pavlíčkem, baskytaristou Vilémem Čokem a dvěma bubeníky Klaudiem Kryšpínem a Jiřím Hrubešem. Značný zájem vzbudily i výpravné reedice původních nahrávek. Za Straku v hrsti převzal Pražský výběr Platinovou desku. V říjnu vydal Supraphon reedici alba Výběr. Pražský výběr ve svém návratu pokračuje i v roce 2013! Již v březnu znovu pozve fanoušky na koncerty v Plzni, Olomouci, Bratislavě a v Praze. V té době by se také měla objevit na CD reedice čtvrtého a zatím posledního studiového alba, které vyšlo v roce 1997 pod názvem Běr. A Pražský výběr nám odpověděl na tři novoroční otázky s nadhledem sobě vlastním…

Jak probíhala loňská část turné?
Pražský výběr: Mimo zánětu šlach, vyvrtnutí kotníků, několika chřipek či opomenutí dostavit se na scénu se celkem nic dramatického na tour nestalo… Vážný problém však máme s legrací a různými špumprnáglemi. Vědomě si totiž pěstujeme dobrou náladu, takže se běžně stává, že zkoušení začíná o několik hodin později. Až se vychechtáme a vyklidníme. Ale bacha, koncerty máme vždy v seriózním duchu! Přijdeme na pódium, postavíme se, odehrajeme a jdeme posvačit…
Michal Pavlíček: Mlčí – měří si tlak na ruce.

Která píseň měla na koncertech největší ohlas?
Pražský výběr: Naši fanoušci reagují nejvíce na songy, které jsou notoricky známé a mají hitové ambice. Ať sloganem, melodií či celkovým vyzněním. Můžeme ukázat prstem například na Hraběte X, Václavák, Pražáky, Prachy, Proč jen já, Oldu, Tatrmana, Dudy, Chvastouna, Snaživce… Tím jsme se vlastně dostali k tomu, že na naprostou většinu fláků reagují naši fanoušci víc než maximálně kladně.
Co se týká oblíbené skladby u nás samotných, neveřejným kapelovým hlasováním jsme zjistili, že je to pokaždé trochu jiná píseň. Dokonce jsme si oblíbili jen některé úryvky z nich.
Vilém Čok: Mě se velmi líbí klávesový sólo v Pražácích, hlavně ta pasáž jak Michal hraje takovýto uuuííízzz-uíííízzz a triolově přebíhá z gé na gis.
Michael Kocáb: …nebo ta pasáž, když hraje Chomáč ten rychlý brýk na oba kotle zároveň. Odhaduji, že je to v Tatrmanovi.
Michal Pavlíček: Mlčí – měří si tlak na noze.
Na co se nejvíc v kapele těšíte v roce 2013?
Pražský výběr: Těšíme se na setkání s fanoušky a na skvělé koncerty. Až celá tour skončí, sedneme si k letecké kávě a probereme možnosti vytvoření dalšího řadového alba. Pokud se tak stane, avizujeme dopředu, že v roce 2014 nebudeme koncertovat! Tudíž ten, kdo nás bude chtít vidět v akci, má šanci letos.

Michal Pavlíček: Mlčí – neměří si tlak a souhlasně kývá hlavou.
Nejbližší koncerty Pražského výběru v roce 2013
19. 3. od 19 hod. – PLZEŇ, Zimní stadion
22. 3. od 19 hod. – OLOMOUC, Zimní stadion
24. 3. od 19 hod. – BRATISLAVA, NTC Aréna
26. 3. od 19 hod. – PRAHA, Tipsport Arena

Foto: Supraphon