Martin France: Když jde o něco důležitého, dokáží se Češi semknout

Projekt Bez medu to nejde pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana pořádá v sobotu 18. května od 9 hodin 1. ročník podřipského setkání přátel mléka, medu, ryb a zvěře nazvaný Země zaslíbená – Říp 2013. Jedinečná příležitost spojit návštěvu známého symbolu češství – legendární hory Říp – s atraktivním a zábavným programem. V rámci bohatého celodenního programu se bude konat od 15 hodin benefiční koncert, který moderuje Karel Voříšek, za účasti známých osobností. Na Řípu vystoupí Leona Machálková, Heidi Janků, Martin Maxa, Martin France, Kamelie, Martina Balogová, Leona Šenková, Jan Bendig, Leona Černá a další. A právě s Martinem France jsme si popovídali.


Byl jste někdy na hoře Říp?
Byl jsem na hoře Říp někdy na základní škole, když jsem ještě bydlel v Horním Slavkově.

Co si myslíte o praotci Čechovi a vybral pro naši republiku dobré místo?
Myslím, že jo… Jen třeba kdyby místo Orlické přehrady nebo Mácháče bylo moře, ale zaplať pánbůh za ty naše české, malebné rybníky.

Jste hrdý na to, že jste Čech?
Jak kdy a jak v čem, ale více méně to ke mně patří. Jen se stydím za určitou část naší politické garnitury.

Jaká je podle vás největší přednost Čechů?
Když jde opravdu o něco hodně důležitého, dokážeme se jako Češi snad i semknout.

A naopak největší negativní vlastnost?
Asi závist a nepřejícnost.

Proč jste se rozhodla podpořit právě akci Říp 2013?
Líbí se mi nápad, který je založený na podpoře češství, podpoře včelařů, mlékařů, rybářů na kouzelném místě hoře Říp, spojený s tím, že deset korun z každé prodané vstupenky je určeno pro podřipskou nemocnici na Dětské a lůžkové oddělení.

Kam se chystáte na dovolenou?
Doufám, že někam k moři, ale zatím ještě nevím kam a taky určitě na chalupu na Kokořínsku.

Co všechno připravujete pro své fanoušky do konce roku?
Budu zpívat na narozeninovém Galavečeru Felixe Slováčka v Lucerně, chystám 3. ročník Dětského dne a benefičního koncertu Kdo má rád… na Martinském mlýně v jižních Čechách a 15. ročník benefičního koncertu Noc s hvězdami na hradě Houska.

Země zaslíbená – Říp 2013
Projekt Bez medu to nejde pod záštitou prezidenta ČR Miloše Zemana pořádá v sobotu 18. května od 9 hodin 1. ročník podřipského setkání přátel mléka, medu, ryb a zvěře nazvaný Země zaslíbená – Říp 2013. Jedinečná příležitost spojit návštěvu známého symbolu češství – legendární hory Říp – s atraktivním a zábavným programem. Přátele mléka, medu, ryb a zvěře spojil slavný výrok praotce Čecha: »To je ona, země zaslíbená – mlékem, medem a zvěří oplývající«, k zorganizování velké multi-zábavné akce. Včelaři, myslivci, rybáři a producenti mléka zde prostřednictvím svých organizací připravili pro návštěvníky celodenní program složený z koncertů, zábavných sportovních i vědomostních soutěží, pouťových atrakcí a certifikovaného výstupu na vrchol Řípu. Ve stáncích najdete produkty pořadatelských organizací – včelí produkty, zvěř, ryby a mléčné výrobky.
V rámci bohatého celodenního programu, který organizuje agentura Martin Production se bude od 15 hodin konat benefiční koncert za účasti známých osobností. Benefiční koncert se uskuteční pod záštitou 1. náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka a radní Ústeckého kraje Jitky Sachetové. Na Řípu vystoupí Leona Machálková, Heidi Janků (na snímku), Martin Maxa, Martin France, Kamelie, Martina Balogová, Leona Šenková, Jan Bendig, Leona Černá, Pavlína Senič, muzikál Kapka medu pro Verunku, skupina Angels, Top Revival a další. Koncert moderuje Karel Voříšek.
V České republice žije přibližně 6450 mužů s krásným příjmením Čech. Kde jinde by se měli Čechové potkat nežli na hoře Říp, kde podle legendy stanul i jejich nejznámější jmenovec – Praotec Čech. Podaří-li se 18. května 2013 v době od 10 do 13 hodin zaregistrovat na vrcholu hory Říp minimálně desetinu všech Čechů, vytvoříme zápis do České knihy rekordů.
Vstupenky na celodenní akci stojí 80 korun a pro děti 50 korun, přičemž koncert už je v ceně vstupenky. Z každé prodané vstupenky bude věnováno 10 korun pro dětské a lůžkové oddělení Podřipské nemocnice v Roudnici nad Labem. Pořadatelé se budou snažit z této akce vytvořit každoroční tradici.

Více informací na webu: www.zemezaslibena.cz

Foto: www.martinproduction.eu


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353