Kroky Michala Davida: Vznikli jsme u vínečka!

Patří mezí nejfrekventovanější kapely současné době. Vydělávají peníze o kterých se zavedeným kapelám může nechat zdát. To jsou Kroky Michala Davida. V současnosti asi nejoblíbenější revival známého hitmakera v Čechách a na Slovensku. Kapelu tvoří: kytarista a zpěvák: David Laštovka, klávesista a zpěvák Roman Andrlík, zpěvák Petr Dick a dvě půvabné sexy tanečnice.


Fanoušci vás vyhecovali, že když se letos v anketě Český slavík umístíte do desátého místa, poběžíte nazí plzeňským náměstím, podobně jako Rudolf Hrušínský nejmladší ve filmu Discopříběh. Jak reálné je podle vás, že budete muset sundat kaťata?
Vzhledem k tomu, že jsme loni skončili na 29. místě a za ten rok odehráli další desítky skvělých koncertů pro tisíce lidí a náš fanklub roste každým dnem, tak to možnost samozřejmě hrozí. Záměrně říkám hrozí! (smích) Na druhou stranu neděláme si iluze o tom, že v té anketě je všechno »košer«. Máme s tím své zkušenosti. Když nám v roce 2011 sám majitel »Slavíka« pan Těšínský přiznal, že došlo k chybě a omylem nám zapomněli připočítat stovky hlasů. Takže první desítka, Objev roku, Skokan roku, to je podle mě už předem jasné.

A co když se do té desítky přece jenom dostanete?
Svůj slib pochopitelně splníme a jak se známe, spojíme příjemné s užitečným bude z toho pěkný mejdan…

Není divné, že by jste se vy jako kapela, která hraje písně od jiného interpreta měla patřit mezi top deset českých kapel?
Za prvé, ty písničky, hrajeme v úplně jiných aranžích. Za druhé, vezměte si české zpěváky a zpěvačky, naše slavíky a slavice, kolik z nich interpretuje vlastní songy? Devadesát procent jejich repertoáru a hitů tvoří převzaté zahraniční písně, které mají pouze český text. A konečně za třetí my vlastní skladby v repertoáru také máme.

Slyšel je Michal David?
Když jsme třeba udělali písničku Viktorka, jako poctu pro plzeňské fotbalisty, kteří český fotbal pousnuli zase o stupínek výš, tak mi napsal, že je to super pecka. To samozřejmě potěší.

Dá se muzikou co hrajete dobře uživit?
Je to úměrné tomu, kolik tomu věnujeme času. A my se tomu věnujeme skutečně dost. Makáme a nese to ovoce. Diář se nám plní už akcemi na rok 2015, je vidět že to asi děláme dobře.

Na akcích se potkáváte s dalšími známými interprety. Jak vás berou?
Úplně v pohodě. S některými udržujeme skutečně přátelské vztahy. Třeba s klukama z Maxim Turbulenc. To jsou vždycky párty do rána bílého.. (smích) Moc rádi se potkáváme i s Andreou Verešovou, která nám mimo jiné křtila CD. Andrejka občas zajde i na naše koncerty, nedávno přišla s celou svou úžasnou rodinkou, s manželem, maminkou a dětmi Vaneskou a Daníkem. Troufám si tvrdit, že patří mezi naše fanynky. A třeba Dalibor Gondík si s námi teď na jedné akci zabubnoval jednu písničku.

Jak vůbec vznikl nápad založit kapelu Kroky Michala Davida?
Naprosto spontánně. S klukama jsme se občas potkávali u vínečka a obvykle to skončilo »jamováním«, vždycky jsme nakonec spustili fláky od Michala Davida. S Michalem se dobře známe, tak jsme se mu o tom v legraci jednou zmínili, že jsme mu udělali Kroky. A on zcela vážně asi měsíc na to, na svém koncertě v Plzni před vyprodanou halou oznámil, že má v Plzni svoje Kroky a vyjmenoval nás. Další den jsme měli nabídku na vystoupení… (smích) Tak jsme si řekli, že to zkusíme. Nikdo z nás ale nepočítal s tím, že se to rozjede takovým tempem. Odezva je neuvěřitelná, takže nás to zcela pohltilo, maximálně si ty koncerty užíváme.

Kde všude koncertujete?
Všude. Čechy, Morava, Slezsko, Slovensko. Hráli jsme i v rakouském Badenu a teď máme nabídku na dvě vystoupení pro krajany do Anglie. Máme tu výhodu, že diář máme plný po celý rok. V létě jsou to hodně městské slavnosti, pivní slavnosti, vinobraní, dětské dny, přes zimu zase firemní párty, reprezentační plesy. Tahle muzika oslovuje všechny věkové generace, což je prostě úžasné. Když s námi zpívá dvaceti tisícový dav jako nedávno v Litoměřicích na náměstí, jde nám vždycky mráz po zádech. A nesmím zapomenout ani na Slovensko, kde zažíváme také nezapomenutelné koncerty.

Ve vaší kapele máte i dvě zpívající tanečnice… Říká se, že když je v kapele nějaká žena, je zaděláno na problém. Jak je to u vás?
Parta je zaplaťpánbůh skvělá, role jsou rozdány, každý ví, co se od něj čeká, podle toho se řídíme a funguje to. Přestože těch akcí je hodně a hrajeme už nějaký ten pátek, ponorka nehrozí, naopak na každé vystoupení se těšíme. A i když jsou cesty častokrát velice dlouhé, nikdy není v autě nuda. Na dálnicích už za tu dobu přesně víme, kde zastavit, kde si dát jídlo a naopak které pumpě či restauraci se raději obloukem vyhnout. Co se týče tanečnic spolupracujeme s profesionálkou Lenkou Kazeckou, která vytvořila naprosto úžasné choreografie a je opravdu na co se dívat. Je to skvělé show, každý si tak během našeho koncertu přijde na své.

Vydali jste už dvě CD. Vyplatí se v dnešní době je vůbec vydávat?
Doba, kdy se prodávalo milion desek je nenávratně pryč. Dneska se zlatá deska udílí tuším za pět tisíc prodaných nosičů. My jsme se tomuto číslu hodně přiblížili, takže se dá říci, že jsme na tom i vydělali a tím pádem se fanoušci dočkají v budoucnu i třetího alba. Prvořadé pro nás ale byly dvě věci: aby se CD prodávalo za co nejnižší cenu, aby bylo dostupné opravdu pro každého a aby bylo k dostání nejen v Čechách, ale i na Slovensku.

Prozraďte něco ze svého soukromí. Jste ženatí, zadaní?
„Ženatý je pouze náš zpěvák Petr, který jako jediný z nás má i děti. Ostatní jsme svobodní a bezdětní….“

Foto: Kroky Michala Davida


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353