Kateřina Brzobohatá: Miluju vánoční čas

Letošní 13. ročník benefičního koncertu Noc s hvězdami na hradě Houska bude tématicky zaměřený jako Vánoce na Housce. Nejen účinkující zpěváky, ale i všechny návštěvníky budou čekat vánoční dekorace, chybět nebudou ani vánoční stromky a cukroví. A interpreti budou samozřejmě zpívat vánoční koledy! Už 13. ročník benefičního koncertu Noc s hvězdami na hradě Houska se uskuteční 6. srpna 2011 a mimo jiných na něm vystoupí i populární dívčí skupina Holki a právě její člence Katce Brzobohaté jsme položili několik otázek.


Katko, co říkáte na nápad udělat Vánoce 6. srpna a ještě k tomu na hradě Houska?
Je to přinejmenším originální nápad… A líbí se mi to, je to vtipné.

Co máte na Vánocích nejraději?
Atmosféru… Miluju vánoční čas. Stromeček zdobím už skoro dva týdny předem, miluju adventní věnce a zdobím byt jak v Americe… Zkrátka mám Vánoce moc ráda!

Jaký vánoční dárek vám udělal největší radost?
Mám ráda Vánoce, ale vůbec ne kvůli dárkům, ale protože se sejdeme celá rodina, najíme se k prasknutí, sedíme u stromečku a klábosíme… Takže konkrétní dárek nevím.

A jakým dárkem jste naopak udělala největší radost vy?
Doufam, že nějakým ano… Ale mě v tomhle pamět moc neslouží, takže netuším…

Jak se vůbec připravujete na Vánoce a kdy nakupujete dárky?
Klasika, na poslední chvili… Ale výzdobu bytu mám zase Hujersky už na začátku prosince…

Pečete i vánoční cukroví?
Moje mamka, určite… a hned asi dvacet druhů. Já nepeču.

Dodržujete nějaké vánoční tradice a zvyky?
Kromě jídla – kapr, bramborový salát – asi ani ne… Maximálně rozkrojíme jablko.

Proč jste se rozhodla vystoupit na charitativním koncertu Vánoce na Housce?
Protože to organizuje kamarád  a je to pro dobrou věc…

Noc s hvězdami na hradě Houska aneb Vánoce na Housce
Letošní už 13. ročník benefičního koncertu Noc s hvězdami na hradě Houska se uskuteční v sobotu 6. srpna 2011 a mimo jiných na něm vystoupí i Monika Absolonová, Ewa Farna, Petr Vondráček, Martin France, Yvetta Blanarovičová, Jan Bendig, Holki, Světlana Nálepková nebo Leona Černá.
„Již v loňském ročníku jsme začali i odpoledním koncertem na 1. nádvoří a letos tomu nebude jinak. Přibližně v 16.30 hodin pro návštěvníky vystoupí uskupení Roxette Revival – The Rockset – jako taková malá ochutnávka před hlavním koncertem. Další novinkou je, že kapely, které hrají na večerním koncertu nezačnou jako v předchozích ročnících od 22 hodin, ale už o hodinu dříve, to znamená že koncert kapel ve 21 hodin otevře zpěvačka Marcela Březinová & Band, poté následuje skupina Datwek a koncert kapel ukončí skupina Petra Dvořáka Wolnej Prout,“ řekl nám producent a hlavní organizátor koncertu Martin France.
Ve dvanácti ročnících »Housky« se vystřídalo přes 420 účinkujících, kdy všichni vystupovali bez nároku na honorář, pouze za cestovné a výtěžek byl každý rok poukázán na obnovu a rekonstrukci hradu Houska. Za celou tuto již letitou tradici si tento benefiční koncert získal jména a tradici nejenom v severočeském kraji, ale jeho jméno Noc s hvězdami na hradě Houska už v podstatě znají po celé republice. Takto se z tohoto projektu stal jediný pravidelný letní festival popové muziky. Podmínkou pro účinkování interpretů na této akci je bezpodmínečně zpívání na živo a to buď na halfplayback nebo s muzikanty.
Letošní 13. ročník benefičního koncertu se uskuteční pod záštitou primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody, premiéra ČR Petra Nečase, hejtmana Libereckého kraje Stanislava Eichlera a starostky města Česká Lípa Hany Moudré. Mediálním partnerem charitativního koncertu je i server TopVIP.cz.

Foto: Martin Production


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353