Dasha: Felix Slováček je cílevědomý a činorodý člověk

Muzikant a dirigent Felix Slováček oslaví ve čtvrtek 23. května 70. narozeniny. Den před tím je oslaví se spoustou svých pěveckých kolegů velkolepým koncertem pod názvem Felix 70 v pražské Lucerně. Na koncertě, který se uskuteční 22. května 2013 v legendárním velkém sále pražské Lucerny mimo jiných zazpívají například Karel Gott, Hana Zagorová, Marie Rottrová, Petra Janů, Eva Pilarová, Josef Laufer, Ilona Csáková, Jitka Zelenková, Dasha, nebo Monika Absolonová. A právě zpěvačce Dashe jsme položili několik otázek na téma Felix Slováček.

Co se vám vybaví jako první, když slyšíte jméno Felix Slováček?
Oči. 🙂

Vzpomenete si na vaše první setkání s ním?
Je to už určitě řádka let a na to první setkání si už ani nepamatuji.

Felix je muzikant, skladatel i dirigent – co z toho mu jde podle vás nejlépe?
Posoudit můžu pouze tu muzikantskou stránku, kterou znám nejlépe a hráč je to vskutku mistrovský.

Jaký je podle vás Felix jako člověk?
Cílevědomý a činorodý.

Jak se vám s ním spolupracovalo?
Vždy jen dobře, je to profík.

Proč jste se rozhodla vystoupit na benefičním koncertu k jeho 70. narozeninám?
Pochází, stejně jako já, od Zlína a znal se z mládí i s mým tatou. Velmi mě těší zúčastnit se tak významné oslavy jedné z největších hudebních osobností u nás.

A co mu k sedmdesátce popřejete?
Neutuchající vitalitu a energii, která je nezbytná ke spokojenému životu osobnímu i tomu muzikantskému.

Kdo je Dasha?
Dasha absolvovala Státní konzervatoř v Praze a v roce 2005 studovala na Berklee College of Music v americkém Bostonu. Již čtrnáct let působí jako dvorní vokalistka Karla Gotta. Sólově vystupuje v televizních pořadech (např. StarDance) a koncertuje s kapelou Pajky Pajk. Ztvárnila titulní roli v muzikálu Popelka, Ofélii v české i anglické verzi muzikálu Hamlet, Miu v Galileovi a postavu židovské dívky Rebeky v muzikálu Golem. Zahrála si role Angeliky a Mony Lisy ve stejnojmenných muzikálech, Katariny i Carmen v alternaci s Lucií Bílou v muzikálu Carmen. V současnosti hraje v divadle J. K. Tyla v Plzni postavu Jezerní dámy v muzikálu Monty Python‘s Spamalot a na scéně Hudebního divadla Karlín postavu Georgie Hendricks v hudební komedii Vražda za oponou a hlavní roli v muzikálu Eltona Johna – Aida. Za roli Máří Magdaleny v muzikálu Jesus Christ Superstar
se stala držitelkou ceny Thálie za rok 2010. Na vlnách Dvojky Českého rozhlasu pravidelně uvádí společně s Janem Smigmatorem pořad Klub Evergreen.

Felix 70 – 22. května 2013, pražská Lucerna
Všichni účinkující vystupují za symbolickou jednu korunu. Na koncertě zazní největší hity sólových interpretů, ale i premiérová dueta v exkluzivních aranžích vytvořených pouze pro tento Galavečer. Celý program bude doprovázet sedmnáctičlenný Big band Felixe Slováčka. Každý z hvězdných hostů připojí ke svému vystoupení i osobní gratulaci. Tento koncert je koncipován i díky sociálnímu cítění Felixe Slováčka a jeho hostů zároveň jako benefiční, neboť 70 korun z každé prodané vstupenky bude v den tohoto koncertu předán nadačnímu fondu Dar sluchu – podpora center kochleárních implantací v ČR a individuální podpora neslyšících dětí, dospělých i seniorů s kochleárním implantátem. Vstupenky v rozmezí 290,- Kč až 1490,- Kč už je možné zakoupit v obvyklých předprodejích. Tento narozeninově – benefiční koncert bude natáčet Česká televize a bude odvysílán do půlky června letošního roku.

Foto: www.martinproduction.eu


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353