Andrea Hoffmanová: Důvěra je, jako dát někomu do ruky meč a věřit, že ho nepoužije proti nám

Nový film režiséra Milana Cieslara Věčně tvá nevěrná vstoupí do kin už 22. února. Komedie popisuje úsměvnou formou manželství, z kterého postupně vyprchává vášeň. V hlavních rolích filmových manželů se objevují Saša Rašilov a Lenka Vlasáková. Uvidíme i další známé herce jako Jiřího Lábuse, Pavla Kříže nebo Filipa Blažka. Příležitost dal Cieslar i mladým herečkám Sáře Sandeva nebo Natalii Germani, která vytváří v manželství milostný trojúhelník. Učitelku si střihla Andrea Hoffmanová a my jsme jí položili několik otázek.

1_1.286.1

Ve filmu hrajete učitelku českého jazyka, která má vztah s naším hlavním hrdinou, kterého hraje Saša Rašilov. Jaký je váš vztah k učitelskému povolání? Nechtěla jste jako malá být paní učitelkou, vyvolávat spolužáky a psát jim jedničky? Nebo bylo herectví vaše vysněné povolání odmalička? Kdy vlastně jste bezpečně věděla, že chcete být herečkou?

K opravdu dobrým učitelům chovám velký obdiv, protože si myslím, že není vůbec jednoduché postavit se před třídu, zaujmout a správně vychovávat děti nebo dospívající a ještě jim předat vědomosti. Jako dítě jsem chtěla dělat spoustu profesí, takže jsem si hrála i na paní učitelku, ale když jsem se začala v deváté třídě připravovat na přijímací zkoušky na konzervatoř, věděla jsem, že se chci stát právě herečkou.

Váš filmový manžel je žárlivý. Máte nějaké doporučení pro všechny žárlivce? A co myslíte, lze žárlivost zvládnout sám? Říká se, že kdo nežárlí, nemiluje. Co si o tomto tématu myslíte osobně vy?

Myslím, že když je ve vztahu opravdová důvěra, že není třeba žárlit. Někde jsem četla, a to se mi moc líbilo, že je člověk jako sklenička. Když ho v minulosti někdo zradil nebo opustil, tak vznikne prasklina. Většina z nás nějakou tu prasklinu má. Ale když potkáme někoho nového, nebylo by fér ho předem obviňovat, že nás zase zraní a udělá další prasklinu. Důvěra je, jako dát někomu do ruky meč a věřit, že ho nepoužije proti nám.

 

Jaká byla spolupráce s režisérem Milanem Cieslarem? Jednalo se o první společnou spolupráci, nebo již máte na kontě nějaké společné projekty?

Pan režisér Milan Cieslar je profík a pracovalo se mi s ním moc dobře. Ví, jakým směrem má herce a práci směřovat, a určitě se to ukáže i na výsledku. Byla to naše první společná práce a moc si toho vážím.

Jaké další projekty, zejména filmové, připravujete a kde vás budeme moci v brzké době vidět.

Na jaře začínám točit film s režisérem Rudou Havlíkem, už jsme spolu natáčeli Pohádky pro Emu, je velmi talentovaný a mám na natáčení s ním spoustu hezkých vzpomínek, tak už se moc těším. Jinak v dubnu mě čeká premiéra filmu Dvě nevěsty a jedna svatba Tomáše Svobody. A bude to určitě skvělá komedie.

Věčně tvá nevěrná

Miluška (Lenka Vlasáková) učí aerobik a svého manžela (Saša Rašilov) i dospívající dceru (Sára Sandeva) neúnavně zahrnuje péčí. Josef svou ženu miluje, ale má slabost i pro mladší a krásnější ženy. Jejich manželství se pomalu řítí do záhuby. Do toho přijíždí na záchranu zkušená psycholožka z manželské poradny Vilma Cibulková v roli tety Marty, která má šílený plán, jak krachující manželství zachránit.

Film se kromě Prahy a okolí natáčel také i v exotických lokacích Egypta. Úvodní píseň k filmu nazpíval zpěvák Xindl X společně se Sabinou Křovákovou. Slavnostní premiéra filmu se uskuteční 21. 2. 2018 v kině Lucerna.

Podívejte se na trailer k filmu zde:

https://www.youtube.com/watch?v=UvzBE85FAlM

Premiéra: 22. února 2018

Žánr: komedie

Stopáž: 92 minut

Přístupnost: nevhodný do 12 let

Režie: Milan Cieslar

Scénář: Jan Míka

Hrají: Lenka Vlasáková, Vilma Cibulková, Saša Rašilov, Sára Sandeva, Natalie Germani, Jiří Lábus, Filip Blažek, Pavel Kříž, Denis Šafařík, Jaroslav Černík, Eva Kozderková, Ivan Sochor, Andrea Hoffmanová, Jiří Maryško, Rostislav Pastoreka další.

Internet: www.vecnetvaneverna.cz

Facebook: https://www.facebook.com/VecneTvaNeverna/

Foto: BIOSCOP