Show Jana Krause – Jan Cina, Barbora Fišárková a Ema Švábenská

Herec Jan Cina, neonatoložka Barbora Fišárková a dětská herečka Ema Švábenská se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 14. prosince ve 21.35 hodin na Primě.

kraus008
Jan Cina – herec, který v posledních měsících válcuje český showbyznys a má všechny předpoklady pro to, aby mu byl přiznán titul Objev roku. Na podzim uchvátil diváky coby nepřehlédnutelný herec hned ve dvou výrazných seriálech, jeho výkony v hudební soutěži se staly hity sociálních sítí. Nově ztvárňuje hlavní roli prince v divadelní hře Šíleně smutná princezna, kterou uvádí divadlo Studio DVA a za pár dní se objeví v jedné z hlavních rolí v nové vánoční pohádce. Na konzervatoři založil s herečkou Marií Doležalovou komediální hudební seskupení Olats Otesoc. První zásadnější roli dostal v roce 2002 ve filmu Smradi. Později byl obsazen do hlavní role v muzikálu Quasimodo a o pár let později dokonale ztvárnil psychopatického vraha Jacka Rozparovače v muzikálu Přízrak Londýna. Žije s hercem Petrem Vančurou a jejich vztah patří mezi nejstabilnější v českém showbyznysu. Dvojice společně dokonce účinkovala i v několika divadelních hrách. Alternovali se například v muzikálu Quasimodo a nejlepší přátele ztvárnili v inscenaci Romeo a Julie. Objevují se společně i v divadle Kalich ve hře Podivný případ se psem.
Barbora Fišárková – neonatoložka, která zachraňuje životy dětí, které při narození neváží ani kilo a která jako lékařka absolvovala tisíce porodů. Pochází z umělecké rodiny, mohla se živit divadlem nebo hudbou, ale nakonec si vybrala neonatologii. „V osmi letech jsem začala hrát na cello a je mi opravdu líto, že jsem se mu nemohla věnovat profesionálně. Jsou dny, kdy bych mnohem radši byla cellistka než lékařka. Neonatologie je nádherná, ačkoli je strašně vyčerpávající. A i když si nesmírně vážím všech ostatních lékařských specializací, mně by asi jiný obor nestál za to,“ říká. Jména svých maličkých pacientů, které zachránila, si specialistka na péči o nedonošené děti z motolské nemocnice většinou pamatuje. A kdy se dá podle paní doktorky říct, že se dítěti vcelku daří? „Jedno kritérium je, že stabilně dýchá, nemá infekci a dokáže jíst. Většinu rodičů a nás pediatry ale spíš zajímá, jak to dítě prospívá vývojově. Jestli začne dělat ty věci, které má dělat. Trvá nejméně dva roky, než jsme schopni toto říct. Jestli bude mentálně v pořádku, dokážeme říct dokonce až ve dvou letech a dál.“
Ema Švábenská – devítiletá školačka se stala dětskou filmovou hvězdou poté, co se začátkem listopadu objevila v jedné z hlavních rolí romantické komedie Pohádky pro Emu. Shodou náhod se jmenuje stejně jako její postava a režisér a též autor scénáře Rudolf Havlík našel Emu při castingu. „Je velmi uvolněná, přirozená, vlastně jsem ji ani nemusel režírovat,“ chválil ji v médiích. Suverénní a spontánní Emu Švábenskou, která má prý dar přirozenosti, srovnávají od začátku tvůrci filmu s talentem Tomáše Holého. „Dokonce jsme jednou při čekání na záběr slyšeli ve sluchátkách, jak malá Ema dává zkušené Geislerové kázání, ať s ní nezacházíme jako s dítětem, že prý je přece herečka a ví dobře, co má dělat,“ vzpomínají tvůrci.

Foto: TV Prima