Show Jana Krause – Bolek Polívka, Ondřej Vetchý a Ladislav Smoček

Po létě jsme tu opět s premiérovými díly oblíbené talkshow. A rovnou přinášíme speciální díl se třemi osobnostmi spojenými s Činoherním klubem, který letos slaví 50 let. V Show Jana Krause se představí herci Bolek Polívka, Ondřej Vetchý a režisér Ladislav Smoček. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte tradičně ve středu 26. srpna ve 21.35 hodin na Primě.

kraus
Činoherní klub – kultovní pražské divadlo, které za 50 let existence uvedlo 132 inscenací, jež zhlédly téměř 3 miliony diváků.

Bolek Polívka – herec, mim, dramatik a scenárista narozený ve Vizovicích. Vystudoval brněnskou JAMU a v roce 1972 spoluzaložil Divadlo Husa na provázku. V roce 1993 si v Brně založil vlastní Divadlo Bolka Polívky. Ztvárnil řadu divadelních, filmových a televizních rolí.

Ondřej Vetchý – herec, kterého není potřeba detailně představovat. Narodil se v Jihlavě a vystudoval konzervatoř v Praze. Byl nominován na evropskou filmovou cenu Félix za roli Dana ve filmu Dům pro dva. Čtyřikrát byl také nominován na Českého lva, kterého nakonec získal za Okresní přebor v roce 2012. Zvítězil v divácké anketě TýTý 2010 v kategorii herec.
Ladislav Smoček – spisovatel, dramatik a divadelní režisér. Po maturitě na plzeňském gymnáziu vystudoval divadelní režii na pražské DAMU. Kromě Činoherního klubu režíroval v plzeňském Divadle Josefa Kajetána Tyla i na dalších divadelních scénách (např. Národní divadlo, Divadlo Ungelt, Divadlo Bez Zábradlí). V roce 2014 obdržel Cenu Thálie – Zvláštní cena Kolegia.

Foto: TV Prima