Zvířata ČR i světa – fakta a zajímavosti

Dvě pozoruhodné knihy o zvířatech pro děti od devíti let nyní vydalo nakladatelství Fragment. První se jmenuje Zvířata ČR – fakta a zajímavosti a její dvojče Zvířata světa – fakta a zajímavosti. Obě knihy mají shodně 48 stran, rozměr, 195 x 255 mm a stojí 179 korun.


Zvířata ČR – fakta a zajímavosti
Až se budete příště procházet naší přírodou, mějte oči otevřené. Možná uvidíte zajímavé živočichy, kteří až dosud unikali vaší pozornosti. Věděli jste, že samci brouků roháčů spolu zápasí stejně jako jeleni? Že na jižní Moravě můžete potkat největšího pavouka Evropy? Nebo že naši přírodu houfně dobývají vetřelci z dalekých zemí? Ještě než vyrazíte do lesa nebo na louku, zalistujte touto encyklopedií. Najdete v ní překvapující zajímavosti o obyvatelích rybníků, polí i lesů.

Zvířata světa – fakta a zajímavosti
Víte, k čemu jsou mořským rybám užitečné pestré korálové krevety? Proč nosí jedovaté jihoamerické žabky své potomky na zádech? Nebo jak bodlíni loví kořist pomocí zvuku? To vše zjistíte v této obrazové encyklopedii plné překvapujících zajímavostí ze světa zvířat žijících na souši, pod vodní hladinou i ve vzduchu.

Foto: Nakladatelství Fragment