Zuzana Švédová – Štědrý bylinářův rok

Láká vás obout si sedmimílové boty, které vás přivedou na místa, kde voní bylinky, zelenají se stromy a zurčí potok plný ryb? Vězte, že taková místa jsou všude na zemi. Často jsou nenápadná, ukrytá, i když jsou nablízku. Kvete tam mateřídouška a voní tužebník, rozmáhá se máta i fialový kostival. A v každé roční době se takové místo mění. Na jaře bzučí a hýří všemi barvami, aby pak přešlo v uvážlivé letní zrání, barevný podzim a poklidnou zimu.


Tato kniha vás vezme přesně na takové louky, do klidných remízků, k úpatím hor. Půjdeme tiše a budeme sbírat všechny ty dary přírodní apatyky, které jsou moudrem, základem léků. Naučíme se přichystat účinné tinktury na kašel, spánek, bolest či žal. Uvaříme lahodné sirupy i desítky velmi chutných pokrmů, které vás vyživí od hlavy k patě. A až se budete chtít uvelebit v trávě, povíme si příběhy o prastarých zvycích, obyčejích a svátcích, které jsou našimi kořeny, životní mízou.
Jeden štědrý bylinářův rok, naplněný vůněmi od začátku po úplný konec. Tak si tedy přichystejte košík, dobré pevné boty a srdce plné nadšení, protože vyrážíme ven.

Zuzana Švédová

Štědrý bylinářův rok

300 stran

Cena

 

Foto: www.grada.cz

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353