Zdeněk Miler – Krtek a hodiny

Nakladatelství Fragment vydalo další knihu s oblíbenou postavičkou krtečka. Tentokráte je určena pro děti od čtyř let. A je zde spojena zábava s učením. Krteček se svým denním režimem dětem usnadní učení poznávání kolik je hodin.


Nahoře v pravém rohu máme hodiny s pohyblivými ručičkami, které nás doprovázejí každou stránkou. Kniha je leporelo a každý list má vykrojené kolečko, přes které můžou děti s hodinami manipulovat. Kniha má deset stran a na každé jsou nádherné ilustrace krtečka, které doprovázejí text obsahující popis činnosti krtečka v určitou hodinu. Dozvídáme se, že ráno v sedm hodin krteček vstane, vyčistí si zoubky a těší se na nový den. V osm hodin si připraví heřmánkový čaj. V devět hodin jde pracovat do lesa. A v deset hodin jde na návštěvu ke své kamarádce myšce. Takto máme popsaný krtečkův celý den a dozvídáme se, co dělal v určitou hodinu. Osobně si myslím, že krtečkem není co zkazit. Je to klasika a sázka na jistotu, že se dětem bude kniha líbit. Zde jako bonus dostáváme hodiny, jejichž význam a funkčnost můžeme lehce dětem vysvětlit. Je to škola hrou, která je u děti oblíbená. Kdo chce spojit příjemné s užitečným, tak touto knihou nepochybí.

Foto: Nakladatelství Fragment


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353