Zavítejte na Halloween do říše tajemna. Na knižních pultech se objeví hororové příběhy i napínavé thrillery.

Babí léto nás pomalu opouští a přichází období dlouhých večerů, popadaného listí a horkých nápojů. Správný čas na přečtení knihy je vždy, nicméně těžko byste hledali vhodnější období na čtení děsivých příběhů. Není proto divu, že jsou říjnové novinky Knih Dobrovský nabité těmi nejtajemnějšími tituly.  Nemusí to však být jen hororový žánr, na své si přijdou také milovníci thrillerů. Pokud byste po všech večerech strávených s duchy a nevyřešenými záhadami toužili rozehřát své srdce, sáhněte po románu nebo seberozvojové publikaci. To vše totiž v říjnové nabídce je.

Lucy Foley: Seznam hostů

Thrillery

Představte si dokonalou svatbu, přesně takovou, o jaké sní každá žena. Překrásné svatební šaty, romantické místo na irském pobřeží a perfektní veselka. Svatba známého herce a majitelky časopisu byla naplánována do nejmenšího detailu. Nikdo si proto neuměl představit, že by tato událost měla jakýkoli zádrhel. O to překvapenější svatební hosté byli, když kamarád nevěsty pronesl až moc vřelý proslov, nebo když se známí ženicha s vervou pustili do pití alkoholu. Nikdo však netušil, že to je jen začátek hrůzného dne. Vlastně tyto přešlapy byly okamžitě zapomenuty. Záhy byla totiž dokonalá svatba okořeněna něčím daleko horším — nálezem mrtvoly. Zdá se, že někdo novomanželům nepřál štěstí… Lucy Foley, autorka úspěšného titulu Štvanice, přichází s napínavým thrillerem, který vychází pod nakladatelskou značkou Vendeta. Seženete jej v Knihách Dobrovský od za 399 Kč.

 

Mona Kasten: Zachraň se

Young Adult

Pokračování úspěšné knihy Zachraň mě je tu a znovu zve čtenáře na půdu prestižní školy Maxton Hall. Hlavní hrdinky, James a Ruby, prožívají vše, co ke správnému studentskému životu patří. Ať už se jedná o první lásky, dobrodružství nebo třeba slavnostní plesy. Jejich život však zkomplikují mezilidské vztahy, zrada a mnoho nečekaných událostí. Autorka v této knize odkrývá také životy nejbližší rodiny hlavních postav a v závěru všem čtenářům naprosto vyrazí dech. Nezbude tak nic jiného než čekat na další, v pořadí již třetí díl. Milé čtení s nečekaným závěrem vydává značka Red a k zakoupení bude na pultech Knih Dobrovský za 399 Kč.

 

Lisa Unger: Cizinky ve vlaku

Thrillery

Mohla by nevinná konverzace s neznámou ženou zavinit něco hodně zlého? Selena Murphyová si byla jistá, že rozhodně ne. Jednoho dne při pravidelné cestě vlakem potkala překrásnou a ke všemu milou ženu Marthu. Dlouhou chvíli ve vlaku si ženy zkrátily zajímavým rozhovorem. Serena se dozvěděla, že je Martha uvězněna v nuceném vztahu se svým nadřízeným a pocítila k ní zvláštní náklonnost. Rozhodla se Marthě svěřit své bolestivé podržení – už nějaký čas má totiž tušení, že manžel udržuje poměr s chůvou jejich dětí. Že nebyla Martha jen tak obyčejnou ženou, zjišťuje Serena o pár týdnů později, kdy beze stopy její chůva zmizí. Kdo je Martha? A je vůbec Serena připravena znát odpověď na tuto otázku? Napínavý thriller vychází pod vydavatelskou značkou Vendeta a koupíte jej v Knihách Dobrovský za 399 Kč.

 

Gary John Bishop: Chytře na prů*ery

Odborné publikace/Rozvoj osobnosti

Chtěli byste univerzální návod na řešení všech problémů? Takový asi neexistuje, nicméně pokračování úspěšného titulu Odse*te se z pera Garyho Johna Bishopa, se univerzálnímu návodu blíží. Jak je známo, každý problém má řešení, ať už je to zlomené srdce, ztráta práce nebo všeobecná nespokojenost se svým životem. Po přečtení této knihy možná nebudete vědět, jak přesně řešit všechny problémy, kterým musíte denně čelit. Budete však vědět, že nejdůležitější je nadhled a přístup. Seberozvojovou knihu, která může zlepšit život vám i vašim blízkým, koupíte pod nakladatelskou značkou Via na pultech Knih Dobrovský za 349 Kč.

 

Darcy Coates: Fantom z Blackwoodu

Horory

Místo pohádek na dobrou noc znala duchařské příběhy, místo zájmových kroužků se účastnila seancí. Dětství Mary nebylo tak úplně obvyklé, ostatně to se v rodině spiritualistů dalo očekávat. Mary však nebyla naladěná na stejné vlně jako její rodiče. Proto se po vylétnutí z rodinného hnízda zařekla, že už nikdy do svého života nevpustí pověrčivost a bude se řídit jen a pouze fakty. Plán ideálního života se však rozpadne po koupi zchátralého domu u Blackwoodu. Staré domy mívají svou historii a tenhle není výjimkou. V jeho sklepě byl totiž zavražděn původní majitel. Ani to však Mary s Neilem neodradí, protože duchové přece neexistují, no ne? Tak proč jsou v noci slyšet hlasy, proč se dveře samy otevírají a proč jsou ve sklepě podivně studená místa? Do světa děsu vás zavede vydavatelská značka Fobos. Titul Fantom z Blackwoodu seženete na pultech Knih Dobrovský za 399 Kč.

 

Foto: Knihy Dobrovský