Yossi Ghinsberg – Ztracen v džungli

V nakladatelství Jota právě vychází dotisk knihy Yossi Ghinsberg Ztracen v džungli z řady Cestopisy. Sám v jednom z nejnebezpečnějších prostředí na světě. Bez nože, bez mapy nebo odpovídajícího výcviku. Strhující příběh podle skutečné události o dobrodružství, které se změnilo v boj o přežití.


Mladý Izraelec Yossi se po ukončení armádní služby vydává za novými zážitky do Jižní Ameriky. V touze po opravdovém dobrodružství se rozhodne opustit běžné turistické trasy a společně se dvěma přáteli, jež si na tomto kontinentu našel, a rakouským průvodcem, který zde žije již řadu let, podniknout výpravu do džungle, za nádhernou přírodou a divokými kmeny, kterých se dosud nedotkla civilizace. Namáhavá, ale zpočátku zábavná expedice se však záhy zvrtne.
Kvůli vzájemným neshodám se skupina rozdělí a po nešťastné nehodě na voru se Yossi ocitne docela sám v jednom z nejnebezpečnějších prostředí na světě. Bez nože, bez mapy nebo odpovídajícího výcviku si musí sám v džungli obstarat jídlo a přístřeší. Když mu v bouřlivém počasí začne uhnívat maso na chodidlech a on docela ztratí představu o tom, kde je, začíná pochybovat, jestli se ještě kdy vůbec vrátí zpátky…
Yossi Ghinsberg, který to neuvěřitelné utrpení přežil, se stal později známou veřejně činnou osobou, objevil se na Discovery Channel a v pořadu Larry King Live. Značné úsilí věnoval záchraně deštného pralesa. V současné době cestuje po světě a pořádá motivační přednášky.

Foto: Jota