Will Bowen – Dopisy od Boha

Co kdyby Vám Bůh (láska, světlo, vyšší já, univerzum) každý den poslalo vzkaz? Pár slov, pár vět, které nás každé ráno, nebo večer, naladí na vlastní moudrost. Někdy jsou ta slova jako na zavolanou, přesně na míru, jindy si připomeneme to, co stále zapomínáme a ono to také přijde vhod. Nad touto knihou se nejen naladíme na nový den, na svou vnitřní moudrost, ale také si uvědomíme, jak mocné jsou naše myšlenky a myšlenkové návyky – jak moc nám škodí, jak moc nás ovlivňují – a i takováto drobnost, každodenní zalistování Dopisy od Boha nám může pomoci vymýtit postupně, den za dnem, škodlivé návyky ze života.

Je to obtížné – ale efekt je velký: Zkvalitnění života je obrovské. Ale chce to podporu. Nejen tuhle, upřímně, jenom tato kniha by mi nepomohla, ale potřebuji ještě další metody. Ale je rozhodně jednou z příjemných metod. Někdy doplňkových, někdy hlavních…

„Kamkoliv se podíváš, vidíš to, co je v Tobě.

Budeš-li v srdci a v mysli mít lásku a soucit, uvidíš kolem sebe dobré lidi, kteří si zaslouží Tvé přijetí. Budeš-li věřit, že jsi hoden lásky, najdeš spoustu lidí, kteří Tě budou milovat.

Budeš-li věřit, že všechno zvládneš, překážky se před Tebou rozletí jako suché listí v podzimním větru.

Uvěříš-li, že jsi přítomen v každé situaci – v nečekaném štěstí i v bolestném neštěstí – , taková bude Tvá zkušenost.

Jsi příčinným středobodem svých životních zkušeností. Pečlivě utvářej svou přítomnost a svět se přeskupí, aby odrážel Tvou proměnu.“

To si přečtete 22. dubna, nebo kdykoliv jindy, kdy si na této stránce náhodně otevřete knihu. Dílem je to tedy věčný kalendář, dílem pak soubor 365 moudrostí, kterými si můžete libovolně listovat. Klást knize otázky a využít šustění stránek k nalezení odpovědi. Náhodné otevření vám řekne víc, než jste čekali? Pak jsou Dopisy od Boha přesně tím, co potřebujete.

Autor knihu sepsal jako podporu pro svou věřící komunitu, protože co dobrého bylo načerpáno v kostele, najednou bylo pryč ve všedním dnu. Jak to udržet? Jak to žít…? Toto je jedna z možností.

Jakže to bylo na začátku: Jak myslíme, jací jsme, čemu věříme – to se bude dít kolem nás?

Každodenní inspirace činí víru praxí

Chcete to vyzkoušet? Každodenní inspirace kombinovaná s praxí má obrovský efekt: co zažijeme na vlastní kůži dobrého, to se v nás posílí a máme o to větší chuť zase přijímat teoretické znalosti a zkoušet je v praxi.

A je to tam – tohle je recept na úspěch.

Jasné, stručné, přečtení nezabere víc než jednu minutu i s klidným posezením nad větičkami, které se snaží nabrat pořádné vědro plné lásky a oblažit nám jimi srdce. Jak zůstat ve svém středu, jak odpočívat, když je duše již unavená, jak získat motivaci, když cítíme, že chceme tvořit?

Každý den je jiný, tak je i téma každého dne jiné.

Je fajn si je pročítat… jít rokem. Ale ještě lepší je zalistovat si jen tak… a ťuk: tohle je to, co potřebuji číst.

 

O autorovi:

Will Bowen obohatil svět o program Svět bez stížností, Vztahy bez stížností a Šťastný život, který si získal miliony nadšených čtenářů. O jeho knihách se mluví v televizních pořadech, rádiích, fialové náramky, které nás udrží v nestěžovacím módu využívají i tisíce škol, firem a jiných organizací a upevňují tak pozitivní postoje v životě. A teď je tu kalendář, pár dopisů připomínající všeobecnou moudrost života. O svém tématu autor také aktivně přednáší na nejrůznějších akcích a sbírá tak další zkušenosti, které se přetavily například v tuto knihu.

 

Foto: www.synergiepublishing.com

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353