Vítek Chadima, Saskia Burešová – Saskia – Co jsem ještě neřekla

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Osobnosti a hvězdy autorů Vítka Chadimy a Saskie Burešové nazvanou Saskia – Co jsem ještě neřekla. „Dobrý večer, vážení diváci.“ Tak přesně těmito slovy vítali programoví hlasatelé každý večer diváky u televizních obrazovek. Od počátků vysílání televize byli hlasatelé neodmyslitelně spjati s uváděním každého televizního pořadu. Do tohoto období zavede čtenáře nová kniha Vítka Chadimy Saskia.


Z vyprávění jedné z nejoblíbenějších hlasatelek a moderátorek Saskie Burešové se čtenář dozví mnoho zajímavostí o této výjimečné profesi a také zavzpomíná na ty, kteří nám léty vstupovali prostřednictvím televizní obrazovky do domácností (Miloš Frýba, Milena Vostřáková, Dagmar Dvořáčková, Marie Tomsová …).
Jaká ale byla cesta Saskie Burešové do televizní hlasatelny? Jaké byly její životní osudy a co dělala potom, když z hlasatelny odešla? O tom všem a také o přípravě pořadu Kalendárium vypráví Saskia Burešová ve své vzpomínkové knize. Čtenáře nechává nahlédnout i do svého soukromí, vzpomíná na svoje dětství a vypráví o tom, jak významnou roli v jejím životě hraje rodina.
Kniha je kromě bohaté fotogalerie doplněna i vzpomínkami jejích přátel a kamarádů (E. Hrubeš, Y. Simonová, N. Konvalinková, M. Tomsová…) a také výčtem jejích profesních aktivit. Tato kniha vám nabídne pohled na život jedné výjimečné ženy, která ve své profesi dosáhla naprosté dokonalosti a vystoupala na pomyslný vrchol jedné televizní profese.

pevná vazba s přebalem, 192 stran, cena: 298,- Kč

O autorce:
Saskia Burešová je známá televizní hlasatelka a moderátorka. V televizi začínala jako konferenciérka v pořadu Poštovní schránka, kam ji diváci vybrali na základě veřejného konkurzu. V letech 1974–1996 působila jako programová hlasatelka. Proslula nejen nepřehlédnutelnou krásnou tváří a půvabem, ale dokonalou profesionalitou, vytříbenou mluvou a bezchybnou prací s jazykem. Získala si obdiv nejen kritiky, ale i diváků, díky kterým pětkrát obdržela cenu TýTý v kategorii Hlasatelka dne. Od roku 1992 pravidelně uvádí oblíbený pořad Kalendárium, uvádí společenské akce, namlouvá komentáře a vystupuje v komponovaných pořadech.

Foto: Nakladatelství Jota


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353