Virginia Ironsideová – Zraju jako víno

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Pro ženy s nadhledem: Virginia Ironsideová – Zraju jako víno. Autorka ve svém vyprávění navazuje na fiktivní deník Marie Sharpové, známé z bestselleru Stárnu a užívám si to. Marie Sharpová možná dospěla do »pokročilého věku«, ovšem v jejím případě jde o »pokrok« v nejlepším slova smyslu. Po odchodu do penze se nikterak nenudí a užívá si života plnými doušky – až se diví, jak si ještě předtím dokázala najít čas na práci. Jako typická Angličanka a dítě šedesátých let pragmaticky prožívá radostné i smutné okamžiky ve společnosti přátel, miláčka Archieho, zbožňovaného vnuka i starého kocoura.


I když nic netrvá věčně…
Přichází nový rok a s ním i nová předsevzetí. Podaří se je Marii naplnit? Deníkových zápisků přibývá a Mariin život se podobá jízdě na horské dráze – čeká ji nová láska i smutný osud drahého přítele, rozloučení s milovanou rodinou odjíždějící do zámoří a odvážný boj za záchranu městského parčíku, který vrcholí pobytem na stromě.
Navzdory smutným tónům, které s sebou život v pokročilém věku nese, kniha Virginie Ironsideové vtipně glosuje slasti a strasti stáří a stává se tak nádhernou ukázkou životního elánu.

Zraju jako víno
pevná vazba s přebalem, 344 stran, cena: 338,- Kč
Originální název: No! I don’t need reading glasses
Přeložila: Jaroslava Novotná

O autorce:
Virginia Ironsideová (1945) je novinářka a autorka několika knih, věnuje se čtenářské poradně v listu Independent a vystupuje v one-woman show Virgiininy monology, kde vtipně glosuje problémy stáří. Bydlí v Londýně a má jednoho syna a dva vnuky.
Více na: www.virginiaironside.org

Již vyšlo:
Virginin monolog

Virginia Ironsideová považuje období po šedesátých narozeninách za vůbec nejšťastnější léta svého života a ráda se o toto poznání dělí se svými čtenáři a čtenářkami. Na stáří objevuje spíše jeho přednosti než nedostatky a představuje nám ho s takovým zaujetím, až máme chuť rychle stárnout s ní. Virginiin monolog nás inspiruje, jak v době, která je posedlá kultem věčného mládí a krásy, přijmout pokročilý věk se vším všudy a vytěžit z něj maximum příjemného.

Foto: Nakladatelství Jota


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353