Víme, co mají společného Bohdalová, Dvořák a Maciuchová!

Televizní pohádka na dobrou noc Večerníček se dočkala knižní podoby v podobě výpravné obrázkové publikace s názvem Večerníčkův pohádkový špalíček. Nový titul obsahuje symbolických padesát obrázkových příběhů, tedy počet odkazující k letošnímu 50. výročí pořadu. Slavnostního křtu se zúčastnily i osobnosti s Večerníčkem neodmyslitelně spjaté: Jiřina Bohdalová, Josef Dvořák a Hana Maciuchová.

Křest_Večerníčkův pohádkový špalíček
Česká televize jako tradiční partner knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy připravila ve svém stánku pro návštěvníky bohatý doprovodný program, během nějž vystoupí řada známých herců, moderátorů a televizních osobností. Kromě setkání s tvůrci a protagonisty pořadů, jakými jsou například Život a doba soudce A. K., Toulavá kamera či Wifina, proběhnou i autogramiády autorů netradičně zpracovaných publikací s klíčovými událostmi české historie, jež navazují na úspěšný cyklus České století. Součástí představení komiksových knih Češi 1942: Jak v Londýně vymysleli atentát na Heydricha a Češi 1992: Jak Mečiar s Klausem rozdělili stát Pavla Kosatíka a výtvarníků Marka Rubce (Češi 1942) a Dana Černého (Češi 1992) jsou i tematické zaměřené besedy.

Křest_Josef Dvořák
„Jsem rád, že se Edice ČT úspěšně etablovala na knižním trhu a těší mne, že její tituly patří k oblíbeným u čtenářů všech věkových kategorií a zejména u dětí, kterým v Edici věnujeme velkou pozornost,“ říká výkonný ředitel obchodu České televize Hynek Chudárek a doplňuje: „Věřím, že navážeme na řadu úspěšných titulů a také nové knihy pro děti, zejména Večerníčkův pohádkový špalíček, který vydáváme u příležitosti oslav 50. výroční vysílání Večerníčka na obrazovkách České televize, si získají své čtenáře a přinesou jim radost.“
Pro malé čtenáře je připraven nejen nový Večerníčkův pohádkový špalíček, ale i řada dalších knih, DVD či hraček s pohádkovou tématikou, například sada obrázkových leporel Méďové na cestách zachycující putování s medvíďaty českou a moravskou krajinou. Dospělé návštěvníky stánku České televize potěší zejména speciální limitovaná série suvenýrů a drobných předmětů zaměřená na probíhající mistrovství světa v ledním hokeji s maskoty Bobem a Bobkem. Svět knihy 2015 potrvá na výstavišti v pražských Holešovicích do neděle 17. května, stánek České televize se nachází v sektoru P409.

patka-staly
Foto: Česká televize


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353