Vánoční hity z Jasu rozjasní nejednu tvář

Zase po roce nás dostihly! Kdo? Vánoce. Někdo má dárky poschovávané doma po skříních od ledna, druhý přemýšlí, kdy mu konečně zbyde čas na nákupy. Pokud máte doma knihožrouta, určitě uděláte dobře, koupíte-li mu knížku. Přinášíme tipy z JaSu – knížky povětšinou veselé a laskavé, sem tam se strašidelnou záležitostí či vraždou.

15-andel
Pro dámy, co rády pátrají a dedukují, co jim v okolí nic neunikne, doporučujeme příjemné detektivky Ivany Hutařové Vražedný advent (99,- Kč) a Jedna vražda stačí (99,- Kč). Dobře naladěným seniorům k duhu půjde případ emeritního poldy Luboše Neumanna z knihy Ivety Svobodové Stíny minulosti (119,- Kč). Stálým rebelům, i když už s nějakým tím křížkem na hřbetě, se budou hodit povídky z doby minulé i nedávné Olivera Buriana Povídky toaletní (229,- Kč) či román Úsvit (299,- Kč)ze série Soumrak nosičů od téhož autora. Neohrožené paní a slečny jistě přijdou na chuť povídkám Evy Houserové Vidíš-li vosu, nehýbej se, kde se ukazuje, že hovořit o ženách, jako o slabším pohlaví, by se nemělo.
Naprostým šlágrem je novela Jiřího Holuba Prostě na mě zapomněli (169,- Kč) o malé Klárce a nešťastné Helze, jíž vyvrždili rodinu a ona zůstala opuštěná na české straně hranice Sudet.
Co nabídnout čtenářům věku 16+? Začněme kratšími texty z pera Moniky Petrlové, dvěma soubory povídek, Mrkev pro vězně (199,- Kč) či Hafni! A jiné povídky (99,- Kč), přidejme s nadsázkou sepsaný příběh mladých dobyvatelů Irska, který připraví všechny, co mají chuť si zkusit štěstí za hranicemi vlasti, na čekané i nečekané situace v boji s tamní byrokracií, Fucking, loving Ireland (199,- Kč) od Kateřiny Hejlové a mrazivý Fimbul (99,- Kč) z blízké budoucnosti, pro starší se určitě bude hodit jedna krátká novela Vesny Tvrtković Idioti 21. Století (99,- Kč).

stromecek
Na řadě jsou děti – neváhejte starší postrašit horory napsanými přímo pro ně partou mladých spisovatelů Zuby nehty. 19+1 hrůzostrašná povídka (269,- Kč), milovníkům historie a fantasy náleží Bratrstvo růže (279,- Kč) Renaty Štulcové z doby krále Karla IV., trochu duchařiny neuškodí o něco málo mladším čtenářům, které nadchne Varování (148,- Kč) Ilony Fryčové, neposedové ocení veselé příhody páťáků ze Žábokudel od Jiřího Holuba Jak se zbavit Mstivý Soni (225,- Kč), mladším se jistě bude líbit rozumování malého Káji z knihy Kolik váží Matylda (219,- Kč) od téhož autora a nejmladším by mohly přijít vhod příhody Viktora a Viktorky Hrdličkových, kterým děda a babi vyprávějí pohádky – Pohádkový zvoneček (185,- Kč) (zimní), Pohádkové vajíčko (195,- Kč) (jarní) a Pohádkový klásek (195,- Kč) (letní) od Jany Semelkové. Rozhodně však musíte mít, nemáte-li doma, Začarovanou třídu (179,- Kč) Ivony Březinové a Malého lesního průvodce (198 Kč) Magdaleny Wagnerové s ilustracemi Pavla Sivka.
Potřebujete společný dárek pro vícečetnou rodinu? Pak určitě neuděláte chybu životopisnou knížkou Daniela Růžičky Každý den jsem měla premiéru (239,- Kč), která odtajňuje osud první televizní hlasatelky Jarmily Šusterové-Horčičkové a prozradí mnohé ze zákulisí televize jako takové, případně přidejte rozhovory z Toboganu – Cibulka v pyžamu (299,- Kč), které pro vás připravili Aleš Cibulka a Yvona Žertová (poslední kousky jsou k mání). Pokud se chcete o knížkách dozvědět více, nahlédněte do katalogu, který je ke stažení na: www.jasknihy.cz

Foto: www.jasknihy.cz