Václav Klaus – Zápisky a postřehy z cest

Na pultech knihkupců se 21. října objeví nový titul Václava Klause Zápisky a postřehy z cest, který vydává nakladatelský dům Grada. V pořadí třetí autorova kniha přináší zápisky celkem z 20 zemí světa. Tentokrát jsou to poznatky z cest z konce prezidentského období Václava Klause a dále pokračují zápisky z postprezidentského období.

Pozvánka_V. K.
Víte, kde dostanete ke kávě cukr s anglickým textem: »Dnes je šťastný den pro ty, kteří zůstávají optimisty«? Zápisky a postřehy z cest bývalého prezidenta České republiky Václava Klause navazují na předcházející dva úspěšné tituly Zápisky z cest a Zápisky z nových cest. Vydané knihy jedné z nejvýraznějších politických osobností 90. let a později prezidenta České republiky se u čtenářů setkaly s nebývalým ohlasem. Celkem bylo zatím prodáno více než 17 000 knih.
Nakladatelský dům Grada a Václav Klaus Vás srdečně zvou na uvedení knihy a následnou autogramiádu, která se uskuteční v úterý 27. října 2015 od 16 hodin v pražském Paláci knih Luxor (Václavské nám. 41, Praha 1).

Zápisky a postřehy z cest
Autor: Václav Klaus
165 x 235 mm
váz., 200 stran
Cena: 279,- Kč

Anotace:
Za svou politickou éru procestoval Václav Klaus pět kontinentů a na těchto cestách se postupně zrodila myšlenka každodenních, v průběhu dne utvářených zápisků, které byly ještě tentýž den odesílány domů do médií. Zápisky nebyly, a nejsou, nikdy dodatečně upravovány ani vylepšovány. Jsou to bezprostřední dojmy a zážitky z cest za poslední tři roky, a i když je více zápisků tzv. postprezidentských, není jich o nic méně, než bývalo těch prezidentských.
V navštívených zemích však stále zůstává i prezidentský způsob dopravy – policejní doprovod. „V minulosti jsem se vždy vztekal, že jejich houkání či blikání zlobí místní lidi a že se mohou mračit ne na mne, ale na Českou republiku, což jsem nechtěl. Stejný je i pohyb nenápadných pánů v civilu kolem mne, když jdu nakupovat, což je typické zejména v zemích mimo střed Evropy. Jsou však taková místa, kde by bez policejního doprovodu putování městem nebylo možné – Istanbul, Mexico City, Hongkong.“
Změnila se struktura obsahu zápisků. Dříve dominovalo popisování politických jednání, obecné postřehy o zemi, stručné politické glosování. Dnes jsou zápisky více společensko-vědního charakteru, je to více o myšlenkách a současném světě, je to více očima »pana profesora na cestách«. Pohledy a názory na politické dění však zůstávají i v této knize. Publikace je doplněna řadou barevných fotografií, které poukazují na navštívená místa a popisované zážitky.

Foto: Nakladatelství Grada

FB_post_Mysmas