Ulrich Hub – Poslední ovečka

Z Mladé fronty jsem dostala na výběr knihy pro děti. Protože jsou vánoce, zaujaly mě dvě knihy na toto téma, které vám moc ráda představím. První je o stádu oveček, které se chtějí poklonit slavnému miminku.

Je to milé, lehce vtipné, originální a má to pouze jemný nádech vánoc.

Je tu stádo sedmi oveček, kterým se ztratili pastýři. Prostě je v noci probudí jasné světlo a ony nemohou najít nikde své pastýře. Ovečky jsou pojmenované dle něčeho v čem vynikají. Takže tu máme ovečku s rovnátky, ovečku v čepici nebo ovečku s nudlí. Právě ovečka s nudlí potkala kozu, která ji sdělila, že se kousek odtud narodilo kouzelné miminkou. Ovečky usoudily, že je to holčička a že ji musí také navštívit. Po cestě zažijí pár malých dobrodružství, které vždy dobře dopadnou. Dokonce vymyslí miminku dárek, ale bohužel ho už nestihnou a vrátí se domů, kde na ně čekají jejich milovaní pastýři.

Moc se mi líbilo líčení putování oveček. Některé hlášky byly vtipné a hlavně ovečky přes všechno remcání držely při sobě. Trochu méně se mi líbilo vylíčení místa narození miminka, kde dle líčení vebloudu byl velký mejdan a jarmark. To bylo trochu přitažené za vlasy, vzhledem k vánoční tématice.

Jako celek je příběh hezký. Neočekávejte vánoce se vším všudy, to příběh nemá. Ale kniha má podtitul trochu jiný vánoční příběh a to tomu odpovídá. Mě se to líbilo a myslím, že dětem bude taky.

Kniha je psána velkými písmeny a text doprovází hezké ilustrace.

Hodnocení: 90%

Více infa: https://www.kniha.cz/detail/kniha-526641-posledni-ovecka

Foto: Nakladatelství Mladá fronta


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353