Sergej Kuzněcov – Motýlí kůže

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie: Sergej Kuzněcov – Motýlí kůže. V Moskvě řádí masový sadistický vrah žen a Xenie, cílevědomá ambiciózní novinářka pracující v on-line deníku, vytvoří portál věnovaný nejen jemu a jeho obětem, ale všem masovým vrahům v dějinách.


Pomáhá jí věčný loser Alexej, novinář, sukničkář a zamilovaný podřízený, Marina, mladičká matka-samoživitelka a nymfomanka, a Ola, pečlivě udržovaná a výkonná podnikatelka. Xenie je tématem fascinována nejen profesionálně, ale i ryze osobně – vedle snění o zářné žurnalistické kariéře se v soukromém životě oddává masochistickému sexu. Internetový portál, který Xenie vymyslela, má obrovský ohlas, ale jaký bude mít vliv na život jednotlivých postav? Xenie na síti navazuje virtuální vztah s osobou, která si říká Alien…

***
Sergej Kuzněcov píše o mladé generaci Rusů, která se vyrovnává s novou životní realitou v Moskvě, jednom z největších moderních světových měst, v němž ale stále přežívá i minulost hlavního města ruského impéria. Svět těchto Moskvanů je zaměřený hlavně na konzum a tělesné požitky, které mají vyplnit duchovní prázdnotu.
Ruská odpověď na Mlčení jehňátek.

pevná vazba s přebalem, 350 stran, cena: 348,- Kč
Originální název: Шкурка бабочки
Přeložila: Jitka Dědicová
Vychází i jako e-kniha.

O autorovi:
Sergej Kuzněcov je ruský spisovatel, novinář, kulturolog i jeden z průkopníků ruské online žurnalistiky. V první polovině 90. let se věnoval filologii – je autorem monografie o poetice Josifa Brodského i komentářů k ruským překladům Thomase Pynchona, přeložil knihy Stephena Kinga a Susan Sontagové. Od r. 1995 se zaměřil na práci v ruském internetu. Pracoval jako novinář, psal především o filmech a knihách pro módní časopisy i respektované listy (Kommersant, Vedomosti). V r. 2001 získal jako první ruský novinář stipendium Johna S. Knighta na Stanfordské univerzitě v Kalifornii. Od r. 2003 se věnuje především internetovým novinářským projektům – založil Content Group i stránky zaměřené na židovskou kulturu (Buknik). Román Motýlí kůže se v Rusku stal kultovní knihou.

„Brutální, poetické, ruské: vnitřní zpráva o nemocné společnosti.“
Arte

Foto: Nakladatelství Jota