Román Grey překročil hranici 50 000 prodaných knih

Fenomén Fifty Shades ještě stále »táhne«. Dokládá to nejen mediální prostor věnovaný nově vznikajícím filmům podle knih od E L James a světová čísla prodejů románu Grey – pokračování úspěšné série Padesát odstínů – ale také prodeje této knihy na českém a slovenském knižním trhu.

Grey
V České republice překročily prodeje titulu Grey během tří týdnů od vydání hranici 50 000 prodaných výtisků, na Slovensku pak atakovaly hranici 25 000 prodaných výtisků.
Skvělá čísla odpovídají i neutuchajícímu zájmu o slavnou erotickou ságu v zahraničí – ve Velké Británii a USA byly dosud prodány téměř 3 miliony výtisků románu Grey, a například ve Francii, zemi zaslíbené lásce a vášni, bylo prodáno přes 630 000 výtisků.
„Vysoký zájem o knihu i to, že vzbudí vlnu vášní a emocí, jsme samozřejmě očekávali. U fenoménu – navíc tak kontroverzního – jakým celá série je, se ani nic jiného očekávat nedá. Těší nás, že si čtenářky pochvalují možnost poznat svého oblíbeného hrdinu Christiana Greye z nového úhlu pohledu a zjistit, že jeden příběh vyprávěný očima muže a ženy se může v mnohém velmi lišit,“ říká Kristina Synek, brandmanagerka nakladatelství XYZ, které sérii Padesát odstínů i její pokračování v Čechách a na Slovensku vydalo.
V čtvrté knize autorka E L James odhaluje čtenářkám duši tajemstvím obklopeného milionáře Christiana Greye a umožňuje jim dostat se do jeho hlavy. A dokazuje, že se rozhodně dostala i jinam, totiž do srdcí svých věrných čtenářek.

Foto: www.albatrosmedia.cz

1920x1080px_osudy_hvezd