Robert Erwin Howard – Conan: Hodina draka

Conanovi se po mnoha příhodách podařilo získat trůn mocné Aquilonie. Jenže tím jeho dobrodružný život nekončí. Nový panovník se musí od začátku potýkat s příznivci starého krále. Část jeho nepřátel najde magický artefakt, s jehož pomocí se jim podaří vzkřísit mocného acheronského mága. Conanův trůn se otřese v základech. Dokáže odvážný barbar ubránit to, co dobyl, a zachrání svět před znovuzrozením pradávného zla?


Hodina draka je jediným románem, který Robert Erwin Howard – v rámci conanovské ságy – napsal. Do dnešních dnů je tato kniha, již nyní vydává pražské Nakladatelství Omega, považována za vrcholné dílo fantasy meče a magie.
Robert Erwin Howard (1906 – 1936) se narodil v Texasu. Již od dětství miloval literaturu, což nebylo na americkém Západě příliš obvyklé, a vysloužil si díky tomu pověst knihomola. S tou bojoval svérázným způsobem – rozhodl se věnovat boxu, takže se mu brzy vrstevníci z pochopitelných důvodů přestali posmívat. První povídku publikoval ve svých devatenácti letech a záhy se stal velmi oblíbeným autorem. Psal westerny, horrory, dobrodružné příběhy a díky postavě barbara Conana založil souběžně s J. R. R. Tolkienem žánr hrdinské fantasy. Byl psychicky nevyrovnaným člověkem, toužícím žít v jiném světě. Jeho literární činnost skončila náhle. Ve věku třiceti let spáchal sebevraždu poté, co se dozvěděl o blížící se smrti své matky.
K přečtení Hodiny draka vás může inspirovat následující ukázka: „Pst!“ zazněl naléhavý rozkaz muže držícího kámen. Na jeho širokém, bílém čele se mu srážely kapičky potu a oči mu zářily. Naklonil se kupředu a opatrně, aniž by se dotkl věci v rakvi, položil planoucí kámen na hruď mumie. Pak se narovnal a se zrakem upřeným na kámen neslyšně pohyboval rty při odříkávání dalšího zaklínadla. Jako by na scvrklé hrudi hořela koule živého ohně. A znovu se ozvalo tiché, ostré a užaslé nadechnutí přihlížejících. Před jejich zrakem se totiž odehrávala hrozivá proměna. Scvrklá a vysušená hmota v sarkofágu se začala zvětšovat, růst a prodlužovat. Pásy plátna popraskaly a rozpadly se na hnědý prach. Seschlé údy se začaly zaoblovat a narovnávat…

Počet stran: 256, cena: 229,- Kč

Více informací najdete na: www.knihyomega.cz

Foto: Nakladatelství Omega


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353