Radka Třeštíková – Dobře mi tak

Povedený knižní debut právničky, která objevila svoji vášeň pro psaní při studiu v cizině, protože se jí stýskalo po češtině. Jejím hrdinou je kupodivu stárnoucí muž, jehož chaotické nitro vás bude znepokojovat.


Sebestředný a bezohledný malíř Boris se rozvádí se svou ženou. Opouští luxusní byt, auta a lenivý život a ve staromládeneckém podnájmu u kamaráda Viktora začíná znovu malovat. Postupně si uvědomuje všechna svoje selhání a neohrabaně se je pokouší napravit. Hledá cestu zpět ke svému dospělému synovi, ale minulost se mu vrací jako bumerang. V té chvíli mu cestu zkříží šestnáctiletá Erika…
„Tento příběh je tragikomickou výpovědí o krizi člověka. O životním zlomu, díky kterému si hlavní hrdina postupně uvědomuje všechny svoje chyby. Odkrývá je ostatním s cílem vytvořit si pro sebe lepší svědomí a zároveň je důkladně balí do vtipu, aby svoje selhání zlehčil. Spoutaný cynismem, ironií a skepsí se poněkud neohrabaně snaží dosáhnout osobního vysvobození cestou nejmenšího odporu. Po celou dobu ho přitom pronásleduje neodbytný pocit, že možná jen slepuje rozbitý talíř v momentě, kdy už jsou stejně všichni po jídle. Předkládá čtenářům důkaz toho, že podlézt nikdy není totéž co přeskočit, a že bez odvahy nikdo nedojdeme dál než k hranicím vlastní zbabělosti,“ říká o své knize Radka Třeštíková.
Radka Třeštíková pochází z jižní Moravy, nicméně již několik let žije v Praze. Vystudovala právnickou fakultu a sedm let se věnovala oboru na pozici firemního právníka. V současné době je sice na mateřské dovolené s devítiměsíční dcerou Elou, ale své volné chvíle stále tráví psaním, které se z obyčejného koníčku stalo obrovskou vášní. Trefné a vtipné postřehy z každodenního života se nejdříve objevily na blogu časopisu respekt.cz, pak se stala sloupkařkou luxusního měsíčníku. Poté, co se provdala za fotografa Tomáše Třeštíka, syna známé dokumentaristky Heleny Třeštíkové, píše už jenom fikci.

Radka Třeštíková – Dobře mi tak
224 stran, cena: 199,- Kč
Obálka: Lela Geislerová

Foto: Nakladatelství Motto


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353