Rachel Renné Russellová – Deník Mimoňky: Příběhy neschopný psí chůvy

Pokud nepočítám deníček, tak tento díl je desátý ze série Deník Mimoňky. Tuto sérii miluje má dvanáctiletá dcera Anetka, která netrpělivě očekávala další díl. Poté, co nám ho pošta přinesla, se Anetka od něj nehnula, dokud ho nepřečetla. Díky obrázkům v knize, textu není až tolik, takže to nebylo vůbec těžké a dlouhé. Spíše chci ukázat nadšení, které fanynka této série má.

denik mimonky psi
Když jsem se ptala, jak se jí líbila, tak to bylo super, protože je to sranda. Chápu ji. Je to vtipné. Pocity malé náctileté holky jsou skvěle vylíčeny a k tomu se zde vyskytuje otravný mladší sourozenec a první platonická láska, která obsahuje hluboké pohledy do očí. Mně se to také líbilo. Stylem je to napsáno jednoduše, což mají děti rády. Je v tom pochopení k jejich věku a řeší se běžné problémy, se kterými se ve svém životě setkávají.
Hlavní osobou je Nikki, která má na škole dvě nej kamarádky, ale také jednu úhlavní nepřítelkyni Mackenzie. Po trapase v minulém díle se rozhodne Mackenzie přestoupit na jinou školu. Nikki si oddychne, ale stále o ní ze všech stran slyší a dokonce ji potká v cukrárně, kde má schůzku s Brandonem – svým přítelem. Je to dětská láska – milá a nevinná. Cestou zpátky domů naleznou opuštěnou fenu se sedmi štěňaty a dopisem. Děti se ji rozhodnou pomoci. Do útulku může jít až za tři dny z důvodu přetíženosti, a tak se domluví, že ji každý den pohlídá někdo jiný. Přes nesouhlas rodičů si je Nikki vezme na jeden den domů. Před rodiči ji pomáhá štěňata krýt i její mladší sestřička. Díky ní se to všechno hezky zkomplikuje, ale štěstí je na její straně a vše se podaří urovnat. Dokonce fenu se štěňaty propašuje na jeden den do školy, kde je schová na nejneuvěřitelnějším místě.
Vše dobře dopadne a štěňátka najdou dokonce své nové majitele. Závěr byl milý a dojemný. Autorce se podařilo do několika vět napsat dětský vděk za překvapení, o kterém by si ani ve snu nedokázali představit, že se stane skutečností.
Je to typická holčičí knížka, která má šmrnc a vtip. Pokud hledáte něco pro své dcery, které jsou už velké na pohádky, ale malé na románky pro dívky a nebaví je fantasy, tak Mimoňka je skvělá volba.

Foto: Nakladatelství Mladá fronta


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353