Rachel Harrisová – Příběh dvou staletí

Kniha splnila všechny moje očekávání a teď napíšu řadu superlativů, protože se mi to moc líbilo. Nádherná obálka, nádherný příběh, nádherná romance a v neposlední řadě nádherný styl psaní tohoto žánru. Je to dívčí román, ale to mi vůbec nevadilo. Byla to pro mě kouzelná pohádka s velmi sympatickou dvojicí, která se navzájem podpoří k změně postoje, aby pochopili, co je pro ně v životě důležité.


Je to volně navazující pokračování již vyšlého románu u nás Mé sladké šestnácté století. Tehdy šestnáctiletá Cat cestovala časem z dvacátého prvního do šestnáctého století. Pobyla zde v rodině Alessandry a vrátila se domů. Nyní se to otočilo. Alesandra prožije první zklamání v lásce a po zradě, kterou cítí, se touží dostat za Cat do světa, kde žena může projevit sama sebe. Nemusí dodržovat všechny pravidla, které je svazují. Její přání je vyslyšeno. Přes prvotní překvapení je Cat z návštěvy Alessandry nadšená. Zařídí ji školu a také konkurz na divadelní představení, protože miluje hraní. Alessandra se snaží přizpůsobit moderní době, ale jde jí to těžce. Hluboce vryté vychování co dáma smí a co ne, jí v něčem komplikuje rozhodování. Např. obléci se do plavek byl pro ni vyloženě vnitřní boj. Ve škole potká Austina, který se rozhodne ukázat ji »pravý« život za výměnu pomoci na školní úloze. Alessandře Austin leze na nervy, ale zároveň ji přitahuje. A to se mi na těchto knihách velmi líbí. Pokud je povedená – a to tato ano – jejich vzájemné seznamování, kdy to mezi nimi jiskří na všechny strany. Ale oni se snaží přitažlivost potlačit a dělají jakoby nic. Postupně se jejich vztah mění až si konečně řeknou, že se mají rádi. Austin přes masku drsňáka pozná co může změnit a Alessandra pochopí v čem spočívá její skutečná síla.
Oddechová romantická kniha s dvojicí, kterou jsem si velmi oblíbila, mě vtáhla do pozitivního citového kolotoče. Projížďka to byla parádní a já ji vřele doporučuji dalším milovnicím tohoto stylu.

Foto: Nakladatelství COOBOOWarning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353