Prostitutka Nana je zpátky!

Krátce po vydání románu Břicho Paříže přichází nakladatelství Omega s dalším literárním počinem předního francouzského spisovatele Émila Zoly. Nana je devátou knihou dvacetidílné série Rougon-Macquartové a zároveň volným pokračováním románu Zabiják. Jedná se o slavný příběh dívky z lidu, která si svou krásou podmaňuje muže a využívá je. Díky svým fyzickým přednostem se dostává z ulice na samý vrchol společnosti.


Román čelního představitele francouzského naturalismu 19. století velmi reálně vykresluje mravy tehdejší společnosti. Ukazuje, jak se lidé z vyšších společenských vrstev snaží vypadat pokud možno co nejzbožněji a nejseriózněji.
Jenomže vše je pouhou přetvářkou a za svým bohatstvím schovávají svoje hříchy a nestoudné činy. Celá vyšší společnost je skrz na skrz zkažená a pohrdá chudáky, kteří jsou ovšem úplně stejní. Ve velkém kontrastu je zde ukázán život boháčů a chudých.
Hlavní hrdinkou je krásná prostitutka Nana, dcera Gervaisy Macquartové a klempíře Coupeaua. Spíše než rodiče závislí na alkoholu ji vychovala ulice a starší »zkažené dělnice« z květinářství, kde se učila. Domov jí nabízel pouze výprask, a tak stále více času trávila mimo něj.
Nana si začne uvědomovat své tělesné přednosti a rozhodne se jich využívat. Svým způsobem mstí svět, ze kterého vzešla. A to prostřednictvím boháčů, jimiž opovrhuje za jejich společenskou i mravní zchátralost.

Více informací najdete na internetové adrese: www.knihydobrovsky.cz
Počet stran: 352, cena: 199,- Kč

Foto: Nakladatelství Omega


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353