Portia Da Costa – Hříšné tajnosti – Svedená

Mám ráda pohádky ve stylu Pretty Women. Když jsem četla u této knihy anotaci, tak mě navnadila a já se těšila. I proto, že jsem dlouho nečetla románek jako vyšitý z červené knihovny. Jsem z tohoto díla zklamaná a prostě se mi to nelíbilo. Chybělo mi tam vzájemné poznávání a zvláště děj. Dalo by se říct, že skoro celá kniha byla o sexu. Já vím, že je to v této době moderní a asi i žádané. Když čtu román, nemusí být extra kvalitní. Hlavně si chci u něj odpočinout.


Lizzie má dvacet čtyři let a je bez partnera. Žije s dvěma spolubydlícími a pracuje jako záskok za kancelářskou sílu. S přáteli šla na večírek do hotelového salónku, nebavila se a šla si sednout k baru. Zde ji padl do oka, starší, ale pro ni nádherný chlap John. Úplně ji okouzlil. Tak nějak na sebe vyzývavě koukali, že John začal předpokládat, že je Lizzie prostitutka. Znuděná Lizzie bažící po dobrodružství ho nechá v této představě. A jdou na věc do hotelového pokoje. Lizzie je unešená ze spolu strávených chvil. Objevuje, že se jí líbí v sexu věci o kterých ani neměla tušení. Pořád na něj myslí. Johnovi se taky libí, je překvapen, že do toho Lizzie dává city a tak se s ní domluví. Po dobu pobytu ve městě je k dispozici jenom Johnovi a dostane za to bohatě zaplaceno. Lizzie s tím souhlasí, protože ho nechce ztratit.
V anotaci je napsáno: »pohádka plna strhujícího sexu začíná« a já mohu potvrdit, že je to doslova pravda. Je tam seznámení, sex, sex, sex a dobrý konec. Trochu je to zpestřeno o starost o spolubydlícího. Mě to prostě u knihy typu romance nestačí. Taky mi vadilo, že více věcí nebylo na konci vysvětleno. Např. proč se John v některých situacích chová tak divně? Nejasně tam bylo naznačeno něco o minulosti, ale já holka zvědavá se nedovím ani to. Mě to prostě nebavilo. Škoda.

Foto: Nakladatelství Fragment


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353