Petra Klabouchová – Upíří storky: Prokletí upírů

Po přečtení této knížky jsem si řekla: „Dobrý, fakt dobrý“. Mile mě překvapila, přes pomalý začátek, kdy jsem nevěděla, co si o tom mám myslet. Se příběh krásně rozběhl a byl plný dobrodružství a nástrah, že mě to opravdu bavilo číst. A to je kniha určena dětem od jedenácti let a myslím, že potěší zejména kluky. Protože hlavní hrdinou je upíří kluk Vlady, který žije se svým tatínkem hrabětem Drákulou XIV na hradě Špičáku v Horním Transilburgu. A i když má vlastnosti upíra, tak díky tatínkovým objevům v laboratoři se může chovat jako normální kluk.


Tatínek vynalezl dvě kouzelné tabletky. Jednu žlutou, po které se nemusí bát slunečního světla a druhou červenou po které nemusí pít lidskou krev. K jídlu mu stačí kečup. Tatínek je na stopě velkému objevu, který má změnit upíří svět. Ale jednoho dne tatínek zmizí a Vlady zůstal skoro sám. Maminku už nemá, rozplynula se před dvěma lety, co si omylem nanesla krém s česnekovou příměsí. Zbyl mu jen věrný sluha Lupus, který se ale v noci mění na vlkodlaka. Poté co přijede teta Tyranie, která dostala za úkol Vladyho nechat navždy zmizet se rozbíhá pátrání. Vlady má jednoho lidského kamaráda Juniora, který zná pravdu o upírech a ten mu pomáhá pátrat po otci. S tetou přijela i protivná sestřenice Vampírie na kterou v laboratoři spadla zkumavka s tekutinou věčné lásky a zamilovala se po prvním dotyku do Juniora. Díky tomu nápoji se z ní stala skvělá pomocnice při pátrání. Otec nechal tajné šifry, kdyby se mu něco stalo a Vlady za pomocí kamarádů jsou téhle velké záhadě na stopě. Tlačí je čas, protože kouzelných tabletek mu ubývá a co by se pak mohlo stát, na to nechce Vlady ani pomyslet. Utíkají před tetičkou i před záhadným bílým netopýrem. Seznámí se s Praupírem, který jim svěří tajemství Bermudského trojúhelníku a Atlantidy a poradí jim, kde mají hledat otce.
Když se na knihu dívám dětskýma očima, tak se mi prostě líbí. Je to jemně strašidelný příběh se zápletkou, podaný s vtipem a s kouzelnou fantazií. Kde se kluci přemisťují pomocí blesku, používají netopýři mobily, na spaní mají rakve a letadlo pilotuje kostlivec. A hlavně luští záhadu ztraceného otce a dostávají se na stopu proradnému upírovi, díky kterému to vše začalo.

Foto: Nakladatelství Fragment


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353