Pauline Maiová – Štěstí má barvu levandule

Prázdniny nám skončily. Bohužel. I když nechodím do školy, tak toto období mám moc ráda. Teplo, sluníčko, večer dlouho světlo – prostě krásná část roku. Takže jsem byla hodně venku a teď se pomalu, ale jistě vracím ke knihám. Máte se na co těšit, mám tu hromady knih, které jsem si koupila a některé jsem dostala k recenzi. I když já spíše píšu, proč se mi kniha líbila a proč ne. Takové malé povídání.

Tato kniha je vyloženě letní pohodovka. Dobře se čte, ale vzrušení moc nečekejte. Je to jemně o lásce, ale hlavně o hledání sama sebe. Jaký vztah, či práce nebo místo k bydlení vás naplňuje. Nádherně je tam popsaná oblast, kde se děj knihy odehrává. Provence bych navštívila moc ráda. I když já si myslím, že všude je krásně.

Hlavní hrdinkou je třicetiletá Penelope, která bydlí v Berlíně. Ale přítel Oskar se s ní rozejde, dostane výpověď z práce a její babička se ošklivě zraní. Babička má v Provence malý penzion a je potřeba se o něj postarat, když je v nemocnici. Penelope má nyní spoustu času, a tak se rozhodne babičce pomoci a nastěhuje se do penzionu. Nejen, že chce udržet penzion v chodu, ale chce být i blízko své milované babičky. Vzpomíná na své prázdniny, které tam trávila. Uvědomí si, že ji velmi chybělo pečení a začne dělat sladké snídaně. Celkově se na místě začne cítit šťastně. Jenomže v Berlíně nechala svého nejlepšího kamaráda Jonase. Jak se rozhodne? Bude v Berlíně nebo v Provence?

Kniha velmi hezky popsala pocity Penelope, která se hledá. Ještě není rozhodnuta, co bude dělat, protože ji její předešla očekávání zklamala. Také pochopí vtah svých rodičů. Romantika je tam jen lehce nastíněna v podobě životní lásky babičky a Penelope, která se rozmýšlí, co vlastně ke komu cítí. Je to o hledání a nacházení. Je to o létě a levanduli. O procházkách v levandulovém poli. Místo, kde se kniha odehrává je prostě romantika.

Malinko mi tam chybělo jiskření mezi dvojicí. Ale hlavním bodem je rozhodování,  kterou životní cestou se vydat. Je to milé čtení. Doporučuji těm, kteří nehledají erotické vzrušení, ale lehkou romantiku.

 

Hodnocení: 80%

 

Více infa: https://www.grada.cz/stesti-ma-barvu-levandule-12047/

 

Foto: Nakladatelství Grada