Ondřej Suchý – Úsměvy z historie pražské zoo

K 80.výročí založení Zoologické zahrady hlavního města Prahy napsal spisovatel a moderátor Ondřej Suchý knížku v níž vystupuje dlouhá řada jejích příznivců a návštěvníků, počínaje Zitou Kabátovou, Vlastou Burianem, Ljubou Hermanovou, Voskovcem a Werichem anebo Šimkem a Grossmannem, až po Waldemara Matušku, Karla Gotta, Jiřinu Bohdalovou, Jiřího Suchého, Pavlínu Filipovskou, Petru Černockou a mnoha další.

Knížka má název Úsměvy z historie pražské zoo a jejímu autorovi se podařilo ze střípků vyprávění a vzpomínek pamětníků sestavit historii zoo tak, jak si zasluhuje – poučně, svěže a hlavně zábavně. Knížka přibližuje nejen osobnosti, které se o zrod a rozvoj zoologické zahrady zasadily, ale také hrdiny filmů, televizních i rozhlasových pořadů a povídek. Nu a komu ze čtenářů by bylo té legrace málo, toho určitě rozesměje závěrečný výběr anekdot »před i za branami zoo«.
Autor se v úvodu chlubí tím, že už od dětství byl častým návštěvníkem zoologické zahrady v Praze, pro což má také jeden důkaz z poloviny padesátých let minulého století – tatínkovu amatérskou fotku s podtitulkem »Máma, já a lama«.


Knížku vydalo Euromedia Group k.s. v nakladatelství Ikar a její cena v prodejnách Zoo Praha je 149 korun. A samozřejmě, že je k dostání i u každého dobrého knihkupce.

Foto: Nakladatelství Ikar


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353