Objevte svět českého umění! Zábavně ilustrovaný průvodce pro děti je tu!

V nakladatelství Cpress vychází unikátní kniha pro děti Od venuše po atomy od historičky Veroniky Chmelařové a ilustrátora Martina Krkošky.

Chcete dětem ukázat, že umění nemusí být nuda a porozumět mu může úplně každý? Tohle dobrodružství z prostředí výtvarné tvorby zaujme i uměleckými díly nepolíbené čtenáře a stane se skvělou pomůckou pro každého rodiče nebo učitele. Věstonická Venuše, Krumlovská madona, portrét Rudolfa II. i divoce rostoucí socha z balónů – to jsou jen některá z děl českého umění, která ohromila celý svět. Poznejte je ze všech stran.

Jde o propojení dětského příběhu, skvělých ilustrací zkušeného ilustrátora Martina Krkošky a dětem velmi přístupného výkladu dějin českého výtvarného umění. Dokonalý příklad knihy v knize, kde je se odehrává příběh tří kamarádů Týnky, Toma a Patrika, kteří listují fiktivní knihou s obrázky nejznámějších českých výtvarných děl. Díky tomu vaše děti zjistí, že umění není žádná nuda a cestu k němu si může najít opravdu každý z nás.

„Jsem historička a historička umění, vědkyně, která velké vědě dala tak trochu sbohem. Místo toho mě baví a naplňuje zprostředkování všech těch složitých, odborných věcí dětem, a to co možná nejjednodušším a nejzábavnějším způsobem. Díky tomu je totiž pro něco můžete nadchnout,“ říká autorka Veronika Chmelařová.

Cena knihy: 399 Kč

O autorce:

Veronika Chmelařová se narodila v roce 1986 a je historička, milovnice umění a máma dvou dětí. Na Univerzitě Palackého v Olomouci vystudovala historii a dějiny umění a práce ji zavanula do rodného kraje Těšínska. Tady se do roku 2017 věnovala práci v muzeu, zejména pořádání výstav a akcí pro děti, jejichž cílem bylo jediné – zprostředkovat dětem zábavnou formou co nejvíce zajímavostí z historie a výtvarného umění. Miluje dětské knihy, ještě více poté, co se jí narodily její dvě děti, a v popularizaci umění vidí velký smysl. A tak se vrhla na psaní, aby děti (ty své i všechny ostatní) vtáhla do úžasného světa barev, fantazie a příběhů.

 

Foto: Albatros Media a.s.

 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353