Neuvěřitelná dobrodružství pana Spejbla

Spejbl a Hurvínek baví dětské i dospělé publikum již po celé generace. Divadlo S+H bylo založeno v roce 1930 a od té doby uvedlo přes 250 původních her! Podle jedné z aktuálně uváděných her připravilo nakladatelství Fragment ve spolupráci s divadlem její knižní zpracování. Titul Jak pan Spejbl prášil autorů Heleny Štáchové a Mikiho Kirschnera vyjde již dnes 17. září.


Loutky pana Spejbla a Hurvínka si brzy po svém zrodu v roce 1920 (Spejbl) a 1926 (Hurvínek) našly své pevné místo mezi oblíbenými pohádkovými postavičkami. O čtyři roky později se k dvojici přidala Mánička se psem Žerykem. Kompletní divadelní »rodinu« doplnila paní Kateřina v roce 1971.
Divadlo Spejbla a Hurvínka vzniklo v roce 1930 v Plzni jako první profesionální loutková scéna v tehdejším Československu. V roce 1945 přestěhoval zakladatel Josef Skupa scénu do Prahy, kde divadlo působí dodnes. Zajímavostí bezesporu je, že od založení divadla propůjčuje svůj hlas loutkám Spejbla a Hurvínka tentýž herec. Za vznikem této tradice stojí zakladatel prof. Skupa, poté v ní přes 40 let pokračoval jeho následovník Miloš Kirschner a po jeho smrti na ni navázal také současný interpret Martin Klásek.
Divadelní hra Jak pan Spejbl prášil parafrázuje dobře známá, ale především neuvěřitelná vyprávění barona Prášila. Spejbl, Hurvínek, Mánička i Kateřina se ocitají v dalekých zemích a prožívají na svých cestách velká dobrodružství. Občas se však dostanou také do svízelných situací. Kniha pro děti, která vyjde v Nakladatelství Fragment pod stejným názvem, vznikala ve spolupráci s Divadlem S+H. Příběh je doplněn řadou fotografií přímo z představení.
Jak se pan Spejbl ocitl na dvoře sultána v Konstantinopoli? Proč musel společně Al-bábou Kateřinou prchat na létajícím koberci? Jak se všichni ocitli v břiše velryby?

Slavnostní křest knihy Jak pan Spejbl prášil se uskuteční ve čtvrtek 20. září 2012 od 16 hodin v Paláci knih Luxor (Václavské nám. 41, Praha 1 – 1. patro). Na této akci se budete moci setkat s oběma autory Helenou Štáchovou a Miki Kirschnerem, hosty Martinem Kláskem a Michalem Bartákem. Akci si nenechají ujít ani hlavní protagonisté – pan Spejbl, Hurvínek a Mánička.

Anotace:
Všechno začalo tak nevinně! Hurvínek dostal za úkol vymyslet, jak usnadnit cestování. Rozhodl se pro způsob barona Prášila, který se nechal vystřelit na dělové kouli. Kde ale sehnat takovou kouli? Nakonec Hurvínek nacpe do staré roury od kamen fotbalový míč a najednou… prásk! Z roury letí míč a s ním i taťulda Spejbl. Jak tohle dopadne?
A pan Spejbl, který vypráví o neuvěřitelných příhodách? Dokáže ostatní přesvědčit, že jsou jeho vyprávění pravdivá? Prožijte skvělá dobrodružství a přesvědčte se, jak to bylo doopravdy.

216 x 276 mm, váz., 72 str., cena 249,- Kč

Foto: Nakladatelství Fragment, Supraphon


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353