Naučit se k maturitě během pár dnů? Se zpracovanými tématy je to hračka!

Svatý týden, poslední záchrana mnoha maturantů, je tu. Jak natlačit do hlavy co nejvíc vědomostí? Pomocnou ruku nabízejí knižní edice »Maturita« a »v kostce pro střední školy«. Je libo zpracované maturitní otázky nebo kompletní přehled učební látky? Elektronicky nebo na papíře? Ani studenti, kteří dosud zaháleli, ještě nejsou ztraceni. Učit se mohou i s mobilem v ruce.


Letos skládá zkoušku z dospělosti přes 103 tisíc studentů z 1256 škol. Každý z nich, bez rozdílu studijního zaměření, se musí poprat s úskalími rodného jazyka i světové literatury. Není proto divu, že Nakladatelství Fragment registruje největší zájem právě o učebnice češtiny a přehledné čítanky. „U středoškoláků jasně dominují tituly Český jazyk a Literatura z velmi populární edice »v kostce pro SŠ«, daleko za nimi se řadí Biologie, Zeměpis, Společenské vědy a Chemie,“ vyjmenoval Pavel Nýč z nakladatelství Fragment. Technické předměty jako matematika a fyzika spadají v rámci edice »v kostce pro SŠ« až na konec žebříčku ročního prodeje.
Studenti, kteří nechali učení na poslední chvíli, ocení tituly z edice »Maturita«, jejíž autoři už kus práce odvedli za ně. Zpracovali třicet témat z každého předmětu – českého jazyka, literatury a angličtiny – po jednotlivých listech tak, aby pohodlně suplovaly poznámky maturanta. Další, zbrusu nová série knih »Maturitní otázky« zase sází na praktická cvičení a zkušební testy, které spolehlivě prověří připravenost studenta. Všechny knihy nabízí e-shop nakladatelství s až 60procentní slevou.
Nakladatelství Fragment má ve svém repertoáru také elektronické verze některých učebnic, přesto generace mladých lidí, kteří vyrostli s počítači a mobily, raději sáhne po klasické papírové vazbě. E-učebnice, stejně jako e-learning, tak budou nejspíš válcovat tabulky prodeje až v dalších letech. Mezi jejich nesporné studijní výhody totiž patří snadné vyhledávání v textu nebo rychlé vyplňování zkušebních testů, které okamžitě oznámí chybu a správné řešení.
„Všechny maturitní učebnice mají dva prodejní vrcholy – jeden v září a říjnu, tedy na začátku školního roku, a druhý od ledna až po samotné zkoušky. Oproti ostatním měsícům jsou prodeje několikanásobné,“ uvedl Pavel Nýč, spolumajitel nakladatelství Fragment.
Studenty posledních ročníků středních škol ale v posledních týdnech netrápí pouze maturita. „Dvojnásobně vzrostl zájem také o přijímací testy na vysoké školy, které nabízíme z mnoha klasických oborů, jako jsou psychologie, matematika, právo a logika, politologie nebo andragogika. Pro zájemce jsou v edici také Testy na lékařské fakulty nebo policejní akademii,“ doplnil Pavel Nýč. Vysokých škol s pozdními termíny přijímacích řízení je stále dost, stejně jako času zvýšit svoji naději na úspěch.

Tituly, které zahrnuje edice Přijímací zkoušky na vysoké školy
Testy – Studijní předpoklady a logika
Testy – Všeobecný přehled
Testy – Politologie a mezinárodní vztahy
Testy – Psychologie
Testy – Matematika na ekonomické VŠ
Testy – Právo a logika
Testy – Andragogika a personální řízení
Testy – Angličtina (FF, Ped.F)
Testy – Angličtina na ekonomické VŠ
Témata – Všeobecný přehled
Testy na lékařské fakulty
Testy na policejní akademii

Foto: Nakladatelství Fragment


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353