Místo lihu kup si knihu aneb Knížku tištěnou nebo e-knihu do tabletu?

Knížky samozřejmě oboje. Kvalitně vytištěnou dětskou knihu ještě dlouho tablet nenahradí. Zvláště u začínajících čtenářů. Na druhou stranu e-knihy mohou pomoci tam, kde není tištěná kniha dostupná. Dalším důvodem mohou být pořizovací náklady: řada e-knih i e-časopisů je nabízena bezplatně. „Zde musíme připomenout aktivity například Českého rozhlasu nebo Městské knihovny hl.m. Prahy, které na svých webech nabízejí e-knihy českých autorů vhodné pro školáky. E-knihy na tabletech samozřejmě umožňují čtení kdekoliv a kdykoliv, o možnostech další práce s textem nemluvě,“ říká Lenka Wágnerová, ředitelka pražské ZŠ a MŠ generála Františka Fajtla.


Jak vybrat dobrý tablet pro dítě?
Důležitá je samozřejmě odolnost. Proto nespoléhejte na výrobky sice »hříšně« levné, ale bez označení – tedy značky. Většina z nich trpní vážnou nemocí a tou je poruchovost. Značka 3Q například garantuje kvalitu svých tabletů spoluprací s předními výrobci součástek do počítačů a tabletů jako je Qualcomm nebo Intel a další. Tím je zajištěna minimální poruchovost tabletů. Důležitá je také kvalita displeje. Dobrou viditelnost písmenek na tabletu i při naklonění zaručí jen displej s technologií IPS a dobrý rozlišením. Dítě nebo student si tak nekazí oči. Tato technologie (IPS) navíc zaručuje reálné zobrazování všech barev. První, kdo přišel s tímto displejem, byl Steve Jobs na svých »jablíčkových« tabletech. Zapomínat bychom neměli na dobrou výdrž baterie, která se u kvalitních tabletů pohybuje od čtyř hodin a výše.

Na co dát pozor při nákupu – stručně:
Kupujte jen značkové tablety (3Q, Samsung, Acer a další)
Kvalitní displey s IPS technologií
Výdrž baterie
Možnost připojení na internet – tablet musí mít modul 3G
Dobrá cena – tablety 3Q koupíte v prodejnách Alza již od 2 000,- Kč

Tablet chraňte
Nezapomeňte dítěti či studentovi k tabletu rovnou koupit i obal a ochranou folii na displej. Nemusí být značková. Originální pouzdra na tablety a folie dnes prakticky seženete jen na výrobky Apple. Ale dnes již v běžných řetězcích s elektrem koupíte univerzální folii proti poškrábání i speciální pouzdra na tablety, které mohou zároveň sloužit i jako stojany. Výběr je dostatečný.

Foto: TV Prima