Maryrose Woodová – Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton: Tajemné vytí

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Pro děti a mládež: Maryrose Woodová – Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton: Tajemné vytí. O neposlušných dětech se někdy říká, že vyrůstaly mezi vlky. A naši Hrozní mezi nimi opravdu vyrůstali!


Jen díky nezměrnému úsilí slečny Penelopy Lumleyové, jejich kurážné vychovatelky, jsou teď Alexandr, Beowulf a Kasiopea mnohem víc dětmi než vlčími mláďaty. Už si zvykli nosit oblečení. A skoro přestali výt na měsíc. Ale hlavně se dovedou ubránit nutkání, aby honili veverky po stromech.

Ačkoli má slečna vychovatelka na děti dobrý vliv, vánoční večírek paní domu proměnili v hon a téměř zničili starobylé sídlo Ashtonů. Zatímco probíhají opravy, Ashtonovi s Penelopou a dětmi se přechodně stěhují do Londýna. Penelopa je v sedmém nebi, neboť hlavní město nabízí tolik možností, jak může svoje mimořádné žáčky vzdělávat. Zároveň je plné všelijakých nástrah. Třeba medvědí čepice palácových stráží dohánějí děti k šílenství, nemluvě o holubech, které v jednom kuse pronásledují. Ovšem na procházkách Londýnem se malí uličníci dozvídají také hodně o sobě a nečekaný průběh událostí poodhalí nejen jejich, ale i Penelopinu tajuplnou minulost.

pevná vazba s přebalem, 208 stran, cena: 248,- Kč, pro čtenáře od osmi let

O autorce:

Maryrose Woodová píše knihy pro čtenáře, kteří ještě nemohou řídit auto, ale rádi cestují ve své představivosti. Třikrát získala prestižní cenu Richarda Rodgerse za nejlepší scénář. Všechny díly trilogie Nepolepšitelné děti byly zařazeny na výběrový seznam titulů pro mládež, který každoročně sestavuje literární společnost Junior Library Guild. Kromě psaní knih vyučuje scenáristiku a tvůrčí psaní, přednáší na školách a konferencích. Ve volném čase zahradničí, jezdí na kole a kajaku a také velmi ráda zkouší nejnovější vegetariánské recepty. Navštivte její stránky www.maryrosewood.com.

V září 2013 vyjde pokračování Nepolepšitelných dětí ze sídla Ashton: Utajená obrazárna!

Foto: Nakladatelství Jota


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353