Martin Suter – Kuchař

V Nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie – Martin Suter: Kuchař. Jedna z nejtajemnějších učebnic kuchařského umění! Krom toho je politicky současná, exotická, erotická i krimi…


Po tragické smrti obou rodičů se malého Maravana žijícího na Srí Lance ujala prateta. Učila ho vařit nejen místní jídla, používat různé druhy koření s tajemnými názvy, kombinovat je navzájem a vytvářet pokrmy podobné uměleckým dílům.
Spíše než kuchařkou byla kouzelnicí znalou tajemství chutí a jejich dráždivých účinků. Pro magické schopnosti ji vyhledávali ti, kteří toužili »probudit lásku«. Maravan byl jejím učeným a velmi nadaným žákem. Když ve svých třiatřiceti letech Maravan uprchne z nebezpečné rodné země, plné vražd a nenávisti, jako azylant je zaměstnán coby pomocná síla v kuchyni curyšské restaurace. On, mág kuchařského umění! Když jej z restaurace vyhodí, protože vaří kari lépe než arogantní šéfkuchař, pustí se s kolegyní Andreou do podnikání zvláštního druhu: založí si načerno firmu, která nabízí erotické menu.
Zpočátku je připravují jen pro manželské páry, které jim dohazuje sexuoložka, jež sama na sobě účinky »Love Food« vyzkoušela. Avšak úspěch jejich menu se šíří a zájem začíná projevovat mnohem movitější klientela, dokonce lidé z vysoké politiky a jejich okolí. Z podnikání se tak pomalu stává nebezpečná záležitost, ale Maravan nutně potřebuje peníze, aby uživil své příbuzné na zmučené Šrí Lance. Po jejich náhlé smrti se však Maravanovo afrodiziakální menu stává nástrojem pomsty.
Součástí knihy je i sbírka Maravanových receptů, s nimiž vyzkoušíte účinky jeho Love Food na vlastní kůži. Kniha se hned po vydání stala ve všech německy mluvících zemích ohromným bestselerem, během dvou měsíců se prodalo rekordních 250 000 výtisků. Práva dosud koupila Velká Británie, Francie, Korea, Dánsko, Maďarsko a Nizozemí.

Foto: Jota


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353