Marie Rottrová – Život plný not!

Pražské nakladatelství XYZ pokračuje ve vydávání neautorizovaných biografií a po Ivetě Bartošové (Odhalená pravda) a Marice Gombitové (Marika) přináší na trh další knihu z pera zkušených autorů – Miroslava Graclíka a Václava Nekvapila, kteří tentokrát zmapovali umělecký i životní příběh naší ostravské Lady Soul. Kniha Marie Rottrová – Život plný not jistě najde hodně příznivců.
Populární zpěvačka Marie Rottrová je významnou představitelkou československé hudební scény středního proudu. Vždy se snažila, aby za ni hovořily především její písničky a ne skandály na titulních stranách bulvárních periodik. Život se s ní přitom příliš nemazlil. Katolička s velmi starým otcem se za hluboké totality a bez výrazného vzdělání dokázala prosadit díky své cílevědomosti, pracovitosti a neochotě ke kvalitativním kompromisům. Zpěv a práce, která za ní zůstává, je hodna obdivu, přesto ale neměla vždy na růžích ustláno, a to zejména v osobním životě. S oběma manžely se rozvedla; ten první, který pro ni i po rozvodu skládal písně, jí potom umřel a své dvě děti viděla vyrůstat jen ve chvílích, kdy na ně měla zrovna čas. Velmi brzy zemřela i její osudová láska a mnoho let žila sama. Přesto všechno se nehroutila a hystericky nekřičela do světa svůj životní osud. Kniha Život plný not je prvním uceleným pohledem na práci i život ostravské Lady Soul a mapuje nejen její úspěšnou pěveckou kariéru, ale nahlíží i do jejího soukromí.
Kniha rovněž přináší mnoho dosud nepublikovaných fotografií, výsledky Zlatého a Českého slavíka a také spoustu informací z československé pop music od konce 60. let minulého století až po současnost a je takovou její malou encyklopedií.

Knihu si můžete objednat zde:
http://www.xyz-knihy.cz/marie-rottrova-neautorizovany-umelecky-a-zivotni-pribeh-ostravske-lady-soul.html


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/80747/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353