Lucie Seifertové – Pohádka o Horymírovi

Vychází nová kniha Lucie Seifertové z edice Dějiny pro nejmenší. Po pohádce o Bruncvíkovi a Pohádce o králi Karlovi, nyní Lucie přichází s Pohádkou o Horymírovi.


Publikace je určena dětem od tří let a formou obrázkové pohádky s minimem textu seznamuje nejmladší čtenáře se slavnou pověstí o Horymírovi a jeho věrném koni Šemíkovi. Poprvé v dějinách je legendární skok Horymíra zpracován z jeho pohledu!
Kniha má čtyřicet barevných stran, je vytištěna na křídovém papíře a má tuhou vazbu. Její maloobchodní cena je stejná jako u Bruncvíka a krále Karla: 139 korun.

O autorce:
Lucie Seifertová je autorkou řady leporel o historii českých měst i hradů a zámků. Její devítimetrové leporelo Dějiny udatného českého národa získalo cenu Magnesia litera, Zlatá stuha, Zlatá pečeť a bylo nominováno Magnesii literou na dětskou knihu desetiletí. Animovaný seriál České televize o Dějinách udatného českého národa získal Trilobita a byl nominován na Cenu TýTý. Narodila se v Poděbradech, vystudovala AVU Praha u profesora Jiřího Sopka. Spolu s manželem Petrem Prchalem žije v Praze a vychovávají dva syny Antonína a Petra Jaroslava.

Foto: Nakladatelství Prchal